Facebook Pixel

Цей день в історії. 1 лютого стартувала масова колективізація

1 лютого у світі відзначають міжнародний день десерту та початок Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин, а ірландці святкують день Святої Бригіти, покровительки Ірландії. The Page нагадує, які історичні події відбулися 1 лютого в Україні та світі.

У 1587 році англійська королева Єлизавета I підписала смертний вирок Марії Стюарт, останній королеві Шотландії.

У 1673-му німецький філософ і математик Ґотфрід Лейбніц продемонстрував першу лічильну машину, здатну механічно виконувати всі чотири дії арифметики. Принцип її дії був оснований на двійковій арифметиці. Це був перший арифмометр.

315 років тому, 1 лютого 1709 року, британські моряки знайшли на незаселеному острові Мас-а-Тьєрра у Тихому океані моряка Александра Селкірка. Той прожив на острові 4 роки та 4 місяці після того, як буйного шотландця після сварки висадили посеред океану. Історія Селкірка надихнула Даніеля Дефо написати роман «Робінзон Крузо».

У 1922-му політбюро ЦК КП(б)У ухвалило рішення вивезти 8 млн пудів (128 тис. т) хліба з голодуючої України до росії.

У 1930-му газета «Таймс» надрукувала перший у світі кросворд.

Також у 1930 році Раднарком СРСР ухвалив постанову «Про заходи щодо зміцнення соціалістичного перевлаштування сільського господарства в районах суцільної колективізації і по боротьбі з куркульством». Так почалася масова колективізація зі створенням колгоспів та паралельним розкуркуленням заможних селян. Колективізацію вважають однією з причин Голодомору 1932-1933 років.

1 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР скасувала обмеження на прописку кримських татар у Криму, яку уряд СРСР запровадив 1987 року.

1 лютого 2010 року за 44 дні прокату фантастичний 3D-блокбастер Джеймса Камерона «Аватар» зібрав у світовому прокаті понад $2 млрд – вперше в історії кіно.

Подякувати 🎉