Facebook Pixel

Продажі дрібної побутової техніки можуть подвоїтися за 3 – 4 роки, – глава Philips Україна

Україна – країна контрабанди. Приблизно третина усієї дрібної побутової електроніки продається за напівлегальними або контрабандними схемами. Але це не робить цей ринок менш привабливим для офіційних імпортерів, таких як Philips. Генеральний директор українського дочірньої структур цієї компанії Сергій Гонтар в інтерв’ю The Page розказав чому та за рахунок яких сегментів зростатимуть продажі, і що дала компанії децентралізація. Ми публікуємо основні тези цього інтерв’ю.

Про контрабанду

  • Обсяг контрабандної чи сірої продукції 3 роки тому оцінювався у 20%. Але через швидший розвиток інтернет-торгівлі, ця частка збільшилася майже до 30%, а в деяких категоріях навіть до 60%. Насамперед, це стосується інноваційних товарів, які люди купують через Інтернет.
  • При цьому контрабандна продукція не завжди підробна. Часто це товари, що офіційно придбані за кордоном, але везені в Україну нелегально, без сплати усіх податків.
  • Зараз багато хто вважає, що боротьбі з нелегальним ввезенням допоможе «закон про три посилки». Проте таким імпортерам як Philips він навряд чи допоможе. Адже більшість контрабанди іхньої продукціі потрапляє в Україну іншими шляхами.


Про тенденції на ринку дрібної побутової техніки

  • Минулого року він збільшився на 30%. Але спочатку цього року темпи уповільнилися через те, що українці почали більше економити на тлі політичної невизначеності. Найбільше це позначилося на великій побутовій техніці.
  • Уповільнилися також темпи зростання продажів мобільних телефонів. Натомість, продажі інноваційних товарів, таких як електричні зубні щітки, фотоепілятори, акумуляторні пилососи, стрімко зростають.
  • Рівень проникнення інноваційних товарів серед домогосподарств у нас ще дуже низький, лише 2 – 5%. Для порівняння, у Польщі чи Румунії цей показник сягає 10%, не кажучи вже про країни Західної Європи, де проникнення інновацій сягає не менше 30%, наприклад, у Франції та Німеччині.
  • Ринок дрібної побутової техніки в Україні оцінюється у 9 млрд грн, його можна подвоїти через 3 – 4 роки, якщо зростання продовжиться такими ж темпами. На самперед за рахунок іноваціних товарів.


Про вплив децентралізації на продажі техніки

  • В Україні весь ринок діагностичного медичного обладнання поки ледь сягає 3 млрд грн.
  • На глобальному ринку на медичні системи припадає майже половина бізнесу Philips.
  • Останні кілька років в Україні спостерігається стрімке зростання продажів медичного обладнання, їх частка у бізнесі компанії сягнула вже 10%. Це наслідки двох реформ: більшої прозорості державних закупівель та їх децентралізації. Через це найбільшим споживачем у цій категорії стали державні медичні заклади.
  • Приватний сектор поки досить невеликий та інколи поляризований. Не в останню чергу через те, що частина гравців закуповує вживане обладнання, завезене з-за кордону.


Про перспективи відкриття виробництва в Украиїні

  • В України є кілька економічних переваг: співвідношення якості та вартості робочої сили і дуже зручне географічне положення. Але великі ризики, пов’язані з капітальними інвестиціями й досі переважають. У короткостроковій перспективі компанія не планує відкривати виробництва в Україні.
Подякувати 🎉