Нова Зеландія на законодавчому рівні легалізувала компанії, які платять своїм співробітникам зарплати у криптовалюті. Про це пише Financial Times.
Нова постанова податкового органу Нової Зеландії дозволяє платити зарплату в біткоїнах із 1 вересня, якщо платежі будуть проводитися у вигляді регулярних фіксованих сум.
Крім того, обрана цифрова валюта повинна бути прив'язана як мінімум до однієї звичайної валюти та безпосередньо конвертуватися у стандартну форму оплати.

Самозайнятих платників податків з доходів у криптовалюті постанова виключає, а ось компанії зможуть вилучати та платити прибутковий податок із зарплат своїх співробітників у криптовалюті.
«Це ще один крок до того, щоб уряди усвідомили, що насправді люди хочуть отримувати гроші у «крипті», — заявляє адвокат Mackrell Turner Garrett Томас Халм.
У новій постанові пояснюється, що тепер крипто-активи зможуть розглядатися як власність. Раніше їх не визначали як гроші, що робило це платіжний засіб незаконним. Поки криптовалюти, щоправда, складно назвати стабільними активами, тому стоїть питання про придатність їх для розміщення в інвестпортфелях.
Халм також називає оплату через кріптовалюти «трохи божевільною», оскільки коливання цін можуть бути великими і швидкими. Так, за даними Bloomberg, в понеділок біткоїн коштував $11,3 тис., у 2017 на піку він коштував $19 тис. А ось заява про тестування Facebook власної кріптовалюти — Libra — у червні призвела до обвалу біткоїну майже на $2 тис.
Контекст:
- Наразі криптовалюта є в значній мірі нерегульованою цифровою валютою, що дозволяє користувачам обмінюватися нею без відстеження.
- Минулого року парламент Мальти схвалив три закони про криптовалюти, врегулювавши можливість роботи блокчейн-компаній в країні. Правда, конвертації платежів в основні валюти і зарплат у криптовалюті ухвалені норми не стосуються.
- Частково зарплату у биткоині платить своїм співробітникам японський інтернет-гігант GMO Group.
- Компанія Spot.IM із децентралізації соцмереж тільки домагається від ізраїльського податкового управління дозволу на виплату своїм працівникам зарплат у біткоині.
- Однією з перших організацій, що запропонували співробітникам зарплату в біткоїні, стала данська SC5 — це сталося ще в 2013 році.
- Сайт власників невикористаних подарункових карт Amazon Purse.io платить своїм співробітникам у Bitcoin Cash.