Facebook Pixel

Ціни на паливо: що на нас чекає в жовтні

Фото: andreas160578 / Pixabay

Фото: andreas160578 / Pixabay

Як зростуть ціни на бензин у жовтні?

На європейських ринках зафіксовано зростання котирувань на основні види нафтопродуктів. Які ціни на бензини та дизельне паливо чекають на українців у жовтні?


Вартість дизельного палива останнім тижнем вересня на європейських ринках додала 6%, бензини здорожчали на 4%. На думку експертів, зростання європейських котирувань чинить тиск на внутрішні оптові ціни українського ринку. Це вже призвело до підвищення крупнооптових цін на дизельне паливо на 780 грн/т (+ 2,6%). Дрібнооптові партії подорожчали на 2%, або 50 коп./л.

Профільні експерти прокоментували The Page прогнози роздрібних цін на нафтопродукти в жовтні.

Telegram Logo

Зростання європейського ринку нафтопродуктів демонструє деякі успіхи в боротьбі з пандемією, вихід європейської економіки з рецесії, — говорить генеральний директор мережі АЗС SunOil Леонід Косянчук.

Наразі немає жодної причини на те, щоб ціни на заправках спадали. Є передумови, що з понеділка зростатимуть роздрібні ціни, але треба дочекатися настанов від Мінекономіки. Вони мають додати близько 50 коп. до ціни. Як завжди, відреагують преміальні мережі, які і є ініціаторами цього держрегулювання. Середній та низький ціновий сегмент відреагує стриманіше. На мою думку, середня ціна по країні може підвищитися на 10-15 коп. з літра.

Леонід Косянчук

Леонід Косянчук

Генеральний директор SunOil

На його думку, цьогоріч сезонні чинники не мають якогось особливого впливу на ринок нафтопродуктів. Зробити аналіз за минулим роком не вдається, оскільки попередніми роками в ці місяці ми бачили спад споживання, а у 2021 році все залежить від успіхів у боротьбі з пандемією.

З понеділка спостерігатиметься однозначне зростання роздрібних цін. По зрідженому газу у нас не буде морських постачань, що теж призведе до підвищення ціни. Зріджений газ в опті подорожчає та подолає позначку 30 тис. грн за тонну і така ціна буде вже на початку жовтня. Наприклад, сьогодні можна знайти і по 29 тис. за тонну.

Олександр Сіренко

Олександр Сіренко

аналітик консалтингової компанії UPECO

Енергетичні ринки наразі аномально зростають, тому про нормальну роботу ринку мова не йде — у кожного товару свої тенденції або похідні для зростання, пояснив експерт.

Ціна на нафту повзе вгору до позначки $80 за барель, але передумов до того, що підвищення буде занадто різким та істотним, поки немає, зазначив у коментарі The Page директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Він підкреслив, що нині ціна на нафтопродукти в Україні регулюється державою, тому учасники ринку чекають орієнтувань від Кабміну на ціни на початку жовтня.

Очевидно, що бензин і дизель подорожчають мінімум на 50 коп. Зріджений газ теж подорожчає, але він буде в такому самому фарватері триматися. Жовтень — місяць завжди активний, тривають дорожні та польові роботи. Тому ще зарано робити висновки щодо цього сезону.

Сергій Куюн

Сергій Куюн

директор у «Консалтинговій групі А-95»

Контекст.

Коментарі

Всі новини