Заводи в Китаї та аукціон Мінфіну: огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Новини з Китаю продовжують привертати увагу інвесторів з усього світу. Через коронавірус багато китайських заводів було змушено припинити роботу, що призвело до порушення глобальних ланцюжків поставок.


У наш час більшість великих виробників, особливо в складних сферах на зразок автомобільної або авіабудівної, являють собою конвеєри, де збирають кінцевий продукт з компонентів, що постачають їм партнери.

Це дозволяє значно здешевити процес випуску продукції, адже найчастіше виробництво запчастин знаходиться в країнах з дешевою робочою силою, наприклад у Китаї. Однак така ситуація вже почала створювати проблеми європейським і азіатським компаніям, оскільки більша частина комплектуючих виробляється саме в КНР.

Читайте також: «Реанімація» Китаю та українські папери: огляд світових економічних новин

Наприклад, через карантин постраждали такі великі гравці, як Tesla та Apple, які були змушені знизити прогноз щодо своєї виручки в I кварталі 2020 року. Криза повільно переміщується на захід відповідно до того, як нестача комплектуючих починає стосуватися все більшого числа фірм.

2020 року китайським провінціям доведеться виплатити близько 2 трлн юанів за муніципальними облігаціями.

Багато хто очікував, що економічні проблеми змусять Пекін почати програму з вливання ліквідності на ринок за прикладом США, ЄС та Японії, проте, судячи з нещодавніх заяв міністра фінансів, компартія обмежиться скороченням державних витрат і фіскальними стимулами.

В останнє десятиліття зростання китайського ВВП відбувалося за рахунок масштабного залучення позикового капіталу: банківська система роздулася до 41 трлн доларів, з яких 20 трлн припадає на проблемні активи, а загальний борг країни перевищив 300% ВВП.

Настав час розплачуватися за свої дії — 2020 року китайським провінціям доведеться виплатити близько 2 трлн юанів за муніципальними облігаціями.

Враховуючи скорочення держвидатків, з яких 80% припадало саме на провінції, а також практично повну відсутність грошових потоків за побудованими в борг об'єктами, можна прогнозувати серйозні проблеми в китайській економіці.

Варто пам'ятати про те, що проблеми в Китаї почалися ще минулого року на тлі торговельних воєн і через них вже встигли постраждати інші країни. В Японії вийшли свіжі макроекономічні дані, згідно з якими ВВП країни в IV кварталі 2019 року скоротився у річному вираженні на 6,3% і на 1,9% у порівнянні з III кварталом — це найсерйозніше падіння з часів кризи 2014 року.

Як і Євросоюз, Японія дуже залежить від експорту і кон'юнктури світових ринків, а значить, економічні результати I кварталу 2020 року можуть виявитися ще гірше.

Активні покупки ОВДП сприяють масивному припливу іноземного капіталу, що позитивно позначається на курсі гривні.

Схожа ситуація спостерігається і в Україні: Держстат відзвітував про мінімальне зростання ВВП з 2016 року — 1,5% у IV кварталі 2019 року. Сталося це на тлі падіння промислового виробництва на 7,7% і зниження глобального попиту на сировину.

Здається, тепер інвестори сумніваються, що українська економіка зможе зрости на 3,5% за підсумками 2020 року, як прогнозує НБУ. Про це свідчать результати останнього аукціону Мінфіну: відомству вдалося залучити лише 1,529 млрд грн — найнижчу суму в поточному році. Раніше сума реалізованих ОВДП рідко виявлялася нижче 6 млрд грн.

Активні покупки ОВДП сприяють масивному припливу іноземного капіталу, що позитивно позначається на курсі гривні й дозволяє їй стійко переносити зовнішній негатив. Частка нерезидентів у держборгу перевищує 15%: якщо економічна ситуація в Україні та глобальній економіці продовжить погіршуватися, можуть початися масштабні розпродажі паперів і переведення грошей у менш ризиковані інструменти.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини

В Ізраїлі вперше розпочався суд над чинним прем'єр-міністром країни

В Єрусалимі розпочався судовий процес по трьох справах проти прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Його звинувачують в корупції, обмані громадської довіри. Чинний глава ізраїльського уряду вперше опинився на лаві підсудних, повідомив «Інтерфакс».

Одеський стадіон «Чорноморець» продали з 17-ї спроби. Ціна впала на мільярд

Відбувся аукціон з продажу стадіону «Чорноморець». Його продали з 17-ї спроби за 193 млн грн. Про це повідомило одеське видання «Думскаz» з посиланням на інформацію Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Активи 25 найбагатших людей світу з березня виросли на $255 млрд – Forbes

Статок 25 найбагатших людей світу за два місяці пандемії COVID-19, після 23 березня, збільшився на $255 млрд, повідомив Forbes. Сумарно він досяг майже $1,5 трлн – це близько 16% статків всіх мільярдерів у світі.