«Реанімація» Китаю та українські папери: огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Учасники ринку продовжують оцінювати можливі наслідки коронавірусу для світової та китайської економіки.


Зараз заводи в Китаї починають поступово відновлювати роботу, але їм ще потрібно багато надолужити: під час карантину не функціонувало близько 80% економіки.

Фондові активи країни практично ніяк не відреагували на очевидно погані новини завдяки активній підтримці уряду, який наповнив ринок додатковою ліквідністю обсягом в рекордні 2 трлн юанів.

Guangzhou Zhongshan Trade, один з китайських імпортерів, відмовився від поставок обсягом 500 тонн і поки що не поспішає укладати нові контракти.

Аналогічна картина спостерігається з європейськими акціями: стимули ЄЦБ дозволяють основним індексах перебувати поблизу максимальних позначок, попри очевидні проблеми в промисловості Німеччини та Франції.

Складності в китайській економіці добре відображає динаміка сировини, насамперед міді. Вартість металу летить вниз від початку 2020 року: допоки компартія створює видимість нормальної ситуації на фондовому ринку, трейдери скасовують замовлення міді з Чилі та Сомалі.

Для розуміння масштабу: Guangzhou Zhongshan Trade, один з китайських імпортерів, відмовився від поставок обсягом 500 тонн і поки що не поспішає укладати нові контракти. На КНР припадає близько половини всього світового споживання міді, тож якщо промислова активність в країні не відновиться, то на сировинних ринках може початися повномасштабна криза.

Згідно з прогнозами, ВВП Китаю може зрости в I кварталі лише на 1%, якщо епідемію коронавірусу вдасться взяти під контроль в короткі строки, або скоротитися на 4%, якщо перебої в промисловості збережуться ще протягом декількох тижнів.

Тим часом НПЗ з Китаю зняли частину напруженості з нафтових котирувань: вони оголосили про плани знизити виробництво палива «лише» на 1 млн барелів на добу в лютому, що істотно менше за очікувані значення в 3 млн барелів на добу або 20% від усього щоденного споживання. Це дозволило нафтовим котируванням відбити частину втрат: у короткий строк вони зросли на понад 5%.

Інтерес до українських паперів з боку нерезидентів збережеться на високому рівні.

Неприємності у світовій економіці сприймаються інвесторами як привід збільшити позиції щодо фондових інструментів. Логіка проста: щойно макроекономічні показники починають погіршуватися, центробанки відразу ж підсилюють стимули, які головним чином впливають на вартість цінних паперів.

Ймовірність того, що незабаром мегарегулятори з ЄС, Китаю, Японії та інших країн, чия економіка постраждала від торгових воєн і коронавірусу, збільшать викуп активів, вкрай велика. Таким чином, серйозної корекції на глобальних ринках очікувати не варто.

Для України те, що відбувається на ринках, має вкрай важливе значення. Близько половини всього ВВП зав'язано на експорті сировини, попит на яку зараз знижується. Крім того, через зниження ринкових цін доходи від зовнішньої торгівлі повинні скоротитися.

Однак інтерес до українських паперів з боку нерезидентів збережеться на високому рівні, завдяки чому Мінфін зможе виконати план щодо залучення капіталу, а курс гривні отримає підтримку й уникне значних втрат у такий непростий час.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.

Зеленський оприлюднив декларацію про доходи і витрати за 2019 рік

Президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.