Facebook Pixel

Скільки разів на день ми відволікаємось та чому це має нищівний вплив на нашу зосередженість?

Ольга Пачесна
СОО в Netpeak Group

У дослідженні, проведеному в Університеті Каліфорнії, виявлено, що в середньому людині потрібно приблизно 23 хвилини і 15 секунд, щоб знову зосередитися. Тільки уявіть собі, 3 звичайних відволікання на день забирають у нас годину продуктивної роботи.

Як залишатись зосередженим протягом робочого дня

Чи можемо ми вісім годин на день бути безперервно зосередженими? Звісно ні. Але ми можемо мінімізувати відволікання та дати собі можливість краще фокусуватися на завданнях. Є ще одне британське дослідження, у якому йдеться про те, що сучасний офісний працівник залишається продуктивним та зосередженим на роботі всього 3 години.

Мабуть, нікого не здивує той факт, що сучасне суспільство дуже чутливе до відволікань і має проблеми з зосередженням. Проте, розглянемо кілька фактів:

  • У середньому людина витрачає до 41% свого часу на непріоритетні завдання.
  • 53% працівників витрачають щонайменше одну годину щодня на боротьбу з відволікаючими факторами.
  • У середньому людина проводить 1 годину і 5 хвилин свого робочого дня, читаючи новинні сайти.
  • Соціальні мережі забирають 44 хвилини з робочого дня середнього працівника.

Отже, не дивно, що потім, коли ми нарешті починаємо реальну роботу, нам важко зосередитися. Тут на допомогу приходить стратегія Часу Концентрації. Це дві або більше годин абсолютно невпинного часу для роботи над завданням або проєктом.

В деяких роботах йдеться, що офісні працівники перериваються приблизно сім разів на годину, що становить 56 переривань на день, 80% з яких вважаються незначними.

Це пов'язано з явищем «надлишкової уваги». Дослідниця Софі Лерой вважає, що «людям важко відволікатися від незакінченого завдання, і їх подальша продуктивність від цього страждає». Тому раптовий перехід від одного завдання до іншого – це найгірше, що ви можете зробити для продуктивного дня.

Кал Ньюпорт розглядав профілі 25 відомих продуктивних і креативних людей, Він виявив, що вони в середньому проводили 5,25 години на день у глибокій роботі.

QuoteБільшість із нас, за словами Ньюпорта в книзі «Глибока робота», можуть витримати приблизно чотири години глибокої роботи щодня. Сам Ньюпорт працює двома частинами по 2-3 години на день.

Це саме в ці періоди часу концентрації більшість працівників виконують левову частку своєї важливої роботи.

Наприклад, у книзі «Глибока робота» Кал Ньюпорт описує, як Карл Юнг писав свої книги: у вежі без електрики, щоб мінімізувати відволікання. Теоретичний фізик Пітер Хіггс під час роботи був настільки поза зв'язком, що журналісти не могли зв'язатися з ним, щоб повідомити йому про те, що він отримав Нобелівську премію. Мабуть, ці люди все ж знали щось про те, як зосередитися.

Далі я розповім про те, як можна уникати подразників та допомогти собі сконцентруватися під час робочого дня.

Як покращити концентрацію та уникати розсіювання уваги

Отож, ми вже зрозуміли, що концентрація є прямим шляхом до підвищення продуктивності. Тепер розберемося, як уникнути подразників, на прикладах.

Навчитися ігнорувати повідомлення та інші процеси

  • Приклад: Олег працює менеджером і відводить два рази на день по 30 хв. (о 10:00 та 17:00), щоб відповісти на всі вхідні повідомлення. Весь інший час він у режимі «ігнору» та вимикає сповіщення у всіх месенджерах.
  • Результат: це допомагає йому залишатися в курсі подій, зберігаючи при цьому свою концентрацію. А якщо щось дійсно термінове, запитаєте ви? Тоді йому можна просто зателефонувати.

Розкладайте ваші зустрічі одна за одною в календарі

Визначте, чи можна менше часу проводити на зустрічах. Відфільтруйте зустрічі, які ви можете скоротити або скасувати.

  • Приклад: Софія є керівником відділу, відповідає за багато різних процесів. Вона ставить усі зустрічі якнайближче одна до одної: у першій половині дня, від 9-ї до 13-ї години. Після цього часу Софія недоступна для зустрічей.
  • Результат: таким чином вона отримує більші блоки для концентрації. Один двогодинний відрізок Часу Концентрації приносить набагато більше можливості якісно працювати, ніж чотири блоки по 30 хвилин між зустрічами, коли часу вистачає лише на низькорівневі завдання.

Наведу ще один приклад, наш засновник групи IT-компаній Netpeak Group Артем Бородатюк радить раз у півріччя глобально переглядати свій календар та оптимізувати його за рахунок скорочення чи скасування зустрічей низького пріоритету. В своєму телеграм-каналі Артем також ділиться корисними порадами на тему ведення бізнесу.

Бронюйте час концентрації у календарі

Це допомагає сигналізувати вам і іншим, що цей час є цінним.

  • Приклад: для того, щоб написати цей текст, я забронювала у своєму календарі два блоки по 2 години. Усім співробітникам, які переглядали мій календар, цей час показувався як "busy".
  • Результат: дві години безперервної концентрованої роботи, без відволікань на зустрічі чи переписки. Завдяки цьому я отримала текст, який ви читаєте прямо зараз, і, тільки уявіть собі, апокаліпсису процесів не сталося від того, що я не відповідала колегам по 2 години.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]