Facebook Pixel

«Під ялинку всі поїдуть відпочивати». Як надовго можуть затягнутися торги за держбюджет

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Верховна Рада внесла до порядку денного на вівторок держбюджет-2021, однак сьогодні його можуть просто не встигнути розглянути.

За пів дня парламент двічі ходив на перерву: спочатку — заради засідання фракції «Слуга народу», пізніше спікер Дмитро Разумков терміново скликав бюджетний комітет.

Останній повинен знову збалансувати проєкт до другого читання. Чому процес ухвалення головного фінансового документа затягнувся, і в чому відмінність торгів за показники цього року?

Telegram Logo

Перегляд показників і торги за окремі статті — це звична ситуація для Верховної Ради, торги йдуть і у звичайні роки. Під час кризи це посилюється режимом економії — дуже багато незадоволених. Зокрема, і у фракції «Слуга народу», особливо серед мажоритарників.

Можна зрозуміти і висловлювання міністра охорони здоров'я Максима Степанова, і обурення медиків загалом — з огляду на пандемію.

Інша справа, звідки взяти гроші: щоб щось комусь додати, треба у когось забрати.

Останнє, зі свого боку, призведе до появи нових незадоволених. У цьому і є головна відмінність бюджетного переговорного процесу 2020 року.

Як тільки депутати домовляться, держбюджет-2021 винесуть на голосування до зали. Затягувати процес аж до Нового року цього разу не стануть — питання тільки, в середу розглянуть або в четвер.

Під ялинку ухвалювати держбюджет Рада не планує, під ялинку всі поїдуть відпочивати. Ухвалення під куранти було тільки у 2014-15 роках. Ті часи, на щастя, вже пройшли.


Контекст. Раніше колишній в.о. міністра економіки Павло Кухта розповів The Page, які ризики можуть бути у затвердженого парламентським комітетом держбюджету-2021.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини