Facebook Pixel

Світова економіка. Листопад — час потрясінь

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Початок листопада буде неспокійним, оскільки новинне тло сконцентроване навколо інфляційних, енергетичних ризиків, а також нерозуміння того, якою буде монетарна політика США.

З-поміж статистичних показників вагомими будуть дані щодо зміни індексу ділової активності у виробничому секторі всього світу. Китайські показники на початок тижня формують хвилю негативу — індекс менеджерів із закупівель (PMI) у переробній промисловості Китаю в жовтні знизився до 49,2 пункту проти 49,6 пункту у вересні. Крім того, варто пам'ятати, що ОПЕК+ на зустрічі 4 листопада може схвалити планове підвищення видобутку нафти на 400 тисяч барелів на добу.

Уже в понеділок, 1 листопада, азійські фондові індекси здебільшого зросли після того, як результати виборів у Японії зміцнили очікування податково-бюджетних стимулів, а рекордні максимуми акцій США вселили певний оптимізм інвесторам. Водночас японська єна ослабла. Тобто тенденція з 22 вересня триває, і причин для зростання єни ринок наразі не отримав. Акції підскочили більш як на 2% в Японії, де Ліберально-демократична партія прем'єр-міністра Фуміо Кісіди не виправдала очікувань, зберігши абсолютну більшість. Акції в Китаї впали на тлі даних, що свідчать про слабкість економіки через брак електроенергії, зростання цін на сировинні товари та стримування COVID. Гонконзький індикатор акцій китайських технологічних компаній упав. Ф'ючерси США та Європи зросли.

Для української гривні початок тижня буде помірно оптимістичним, оскільки готовність НБУ й надалі підвищувати облікову ставку не створює ризиків для зміни настроїв населення з початку листопада. Поки що ризики для гривні є незначними. Якби вони були вагомими, великі гравці вже почали б закупівлю валюти. Середній курс продажу готівкового долара США в Україні цього тижня, ймовірно, коливатиметься в межах 26,25 — 26,40 грн.

У понеділок, 1 листопада, США опублікують таку статистику за жовтень: PMI обробних галузей від ISM та уточнений PMI обробних галузей від Markit.

У вівторок, 2 листопада, буде ухвалено рішення щодо ставки Резервного банку Австралії.

У середу, 3 листопада, буде озвучено рішення щодо ставки ФРС США.

На четвер, 4 листопада, заплановане засідання ОПЕК+ з видобутку нафти, також буде озвучено ставку Банку Англії.

У п'ятницю, 5 листопада, ми дізнаємося про зміну кількості робочих місць у несільськогосподарському секторі США за жовтень. Цей показник стане ще одним чинником волатильності для валютного ринку, фондового та ринку криптовалюти. Чим слабкішими є економічні показники в усьому світі, тим сильнішим буде попит на криптовалюти.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора