Що означає лібералізація ринку спирту за сценарієм Кабміну

Те, що було запропоновано Кабміном стосовно лібералізації спиртової галузі, – це створення нормальних конкурентних умов на спиртовому ринку. До цього часу 25-27 років існувала державна монополія, яка показала, що держава не є ефективним власником.

Чому? Тому що підприємства спиртової галузі не розвивались. Заборона на інвестиції призвела і до втрат потенціалу України як експортера спирту на світових ринках. Ми припинили експортувати. Собівартість спирту суттєво виросла порівняно із світовими аналогами.

І якість, і технологія, яка використовується для виробництва спирту сьогодні, – це технології ХІХ століття, які вже кардинально застаріли. Тому, на мою думку, лібералізація дасть можливість рухатись галузі вперед, створить нормальні конкурентні умови, коли всі хто хочуть, мають певні капітали і бажають інвестувати в галузь, зможуть це зробити.

Тим самим ми зможемо збільшити обсяги виробництва якісного спирту, який є частиною переробки зернової сировини. Тобто буде можливість створювати і додаткові робочі місця, і додатковий валовий внутрішній продукт.

З іншого боку, інвестори, які готові вкладати кошти в галузь, шукатимуть для себе ринки збуту і за межами України. Тобто є велика надія на те, що відновиться і експортний потенціал України серед світових виробників спирту.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини