Facebook Pixel

Що буде з цінами на новобудови Києва до кінця року

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва надалі зростає, хоч і не так помітно: за підсумками місяця ми бачимо 1,5% зростання у гривні та 2,5% — у доларах.

До кінця року, цілком імовірно, з урахуванням зростання цін на будматеріали і ситуації на світовому енергетичному ринку, яка позначається на стані економіки, на нас чекає ще кілька відсотків зростання, а потім невелике затишшя в ціновій динаміці.

Собівартість будівництва зростає, а будувати собі на збиток сьогодні зважиться хіба що гравець із останньою надією залучити покупця за рахунок демпінгу цін.

А ось ті, хто будує ліквідні проєкти та демонструє нормальну динаміку на майданчиках, навряд чи підуть на економічне самогубство. Передумов для суттєвого зниження цін поки що немає.

На цей момент з початку року середня ціна квадрата зросла на 19% у гривні та на 27% — у доларах. З огляду на те, що зростання в категорії «комфорт+» становило в середньому 25 — 35%, а в бізнес-класі — від 30 до 40%.

Тому сприяло одразу дві причини — зростання вартості будматеріалів, коли ціни на окремі позиції збільшилися вдвічі, а також зростання інвестиційного попиту через падіння ставок за депозитами та нестабільну економічну ситуацію.

Зафіксувати гроші в бетоні наважилося значно більше українців, ніж минулого року. Звідси – підігрітий ажіотажний попит. Щоправда, лише на окремі формати та локації.

На цей момент інвестиційний попит, судячи з моїх спостережень, вже поступово вичерпав себе. Кількість угод скоротилася загалом на 25% вже у вересні. Падіння, за словами девелоперів, спостерігалося й у жовтні.

Цілком імовірно, що саме обмежений ресурс платоспроможного попиту буде головним фактором стримування помітного подорожчання квадратного метра вже на початку року.

До кінця 2021 року зростання цін на новобудови збережеться в межах 2 — 4% на місяць. Потім буде затишшя, тривалість якого визначить низка ринкових чинників: вартість будматеріалів і будівельно-монтажних робіт, курс долара, який, за прогнозами фінансистів, зростатиме, ситуація на енергетичних ринках і загальна ситуація в країні, пов'язана з карантинними обмеженнями.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]