Facebook Pixel

Чим цікавий равликовий бізнес в Україні

Олександр Волохович
засновник ФГ Агроравлик

Розведення равликів на фермах стає все популярнішим видом бізнесу в багатьох країнах. На це є декілька причин. По-перше, равлики є цікавим та неординарним продуктом харчування, що дозволяє бізнесу отримувати високий прибуток. По-друге, вирощування равликів вимагає мінімальних витрат на їх утримання. Також розведення равликів може бути додатковим джерелом доходу для фермерів та інших підприємців, які шукають альтернативні види бізнесу. Всі ці фактори роблять розведення равликів привабливим та високопотенційним напрямком бізнесу як в світі, так і в Україні.

Чим корисні равлики і навіщо вони бізнесменам

Равлики містять в собі велику кількість білка, мінералів та вітамінів, що робить їх привабливими для споживачів, які шукають альтернативи м'ясу. Враховуючи популярність здорового способу життя та відносну новизну на ринку, равлики можуть стати ідеальним додатковим джерелом прибутку для фермерів та бізнесменів.

Компанії, які вирішать зайнятися їхнім вирощуванням та продажем, можуть працювати зі школами, ресторанами та іншими споживачами, щоб забезпечити їхні потреби у цьому цікавому продукті.

Равликовий бізнес під час COVID-19

Фермерське господарство «Агроравлик» було створено в 2017 році, його засновниками стали Віктор та Олександр Волоховичі, батько та син. Господарство розвивалося, використовуючи методи, які були запозичені від провідних країн, де вирощування равликів є поширеною галуззю вже протягом багатьох років.

Екскурсія на ФГ «Агроравлик»

Екскурсія на ФГ «Агроравлик»

COVID-19 суттєво вплинув на бізнес-середовище, змінивши підходи до бізнесу. Цей період став першим викликом для нашої ферми.

Обмеження в переміщенні людей і товарів викликали труднощі в логістиці та постачанні. Багато підприємців стали стикатися зі зменшенням постачання сировини, матеріалів та компонентів, що призвело до зменшення виробництва та затримок у поставках, що також вплинуло на експорт продукції.

У цей складний період ми об'єдналися з ФГ «Золотий равлик». Разом з його власником ми створили власний продукт з равликів для українського ринку. Це консервні вироби та інші готові до вживання продукти, які виготовляються з м'яса равликів, збереженого в консервах з додаванням різних інгредієнтів.

Равликовий бізнес під час війни: проблеми та рішення

Війна сильно впливає на економіку та бізнес в Україні. Підприємства стикаються з рядом викликів та необхідністю швидко адаптуватися до змін. Проте багато бізнесів все ж змогли вижити та навіть розвиватися під час війни.

В «Агроравлику» з початком повномасштабної війни виникли труднощі із забезпеченням певних етапів вирощування равликів. У першу чергу – це збої поставок кормових інгредієнтів, пізніше зіткнулись з обмеженим електропостачанням та, звісно, постійною загрозою ракетних обстрілів.

Проблему постачання кормових інгредієнтів ми вирішили, почавши виготовляти корм для равликів самостійно. Для забезпечення безперервної роботи таких важливих споживачів як холодильні камери та водопостачання ми облаштували на господарстві автономну сонячну електростанцію.

Равликові ферми «Агроравлик» та «Золотий равлик» зараз

Зараз ферми «Агроравлик» та «Золотий равлик» об'єднані та працюють спільно як на внутрішній ринок, так і на експорт. Обсяги складають близько 100 тонн на рік. Маємо за мету збільшувати виробництво до 300 тонн на рік.

Дегустація равликів на ФГ «Агроравлик»

Дегустація равликів на ФГ «Агроравлик»

Як окремий вид діяльності, ми проводимо екскурсії по равликовій фермі. Під час екскурсії розповідаємо про різноманітність равликів, їхній життєвий цикл, поведінку та взаємодію з навколишнім середовищем. Щовихідних проводимо різноманітні майстер-класи з приготування та дегустації страв з равликів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора