Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Розробка шельфу: як це відбувається у Бразилії

Роман Опімах
виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України

Бразилія — країна, яка входить у десятку найбільших виробників нафти у світі, вже друге десятиліття практикує програму залучення інвестицій в розвідку і видобуток вуглеводнів за допомогою системної організації нафтогазових аукціонів та підписання контрактів про розподіл продукції (PSC).

Цьогоріч, в рамках нещодавно оновленої політики Open Acreage, заплановано проведення вже 16-го раунду аукціонів (виставлено 36 ділянок площею 29,3 тис. км2) і 6-го раунду PSC (5 ділянок площею 8,6 тис км2).

Для зручності планування, графік наступних раундів розписаний вже до 2021 року. Понад 85% доведених запасів нафти і газу країни зосереджені на океанічному шельфі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Переможець аукціонів визначається за розміром запропонованого одноразового платежу до бюджету (signature bonus). Окрім цього він бере на себе інвестиційні зобов'язання згідно мінімальної програми робіт на першому етапі геологорозвідки. Так, предмет торгу — стартовий платіж — в цьому році був встановлений на рівні — $820 млн.

До слова, за результатами минулорічних аукціонів, на яких було виставлено 22 ділянки загальною площею 16,3 тис. км2, мінімальний обсяг обіцяних переможцями інвестицій у розвідку перевищив $360 млн, а загальний платіж до бюджету досяг рекордної суми — $2,4 млрд.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Що стосується PSC, а сюди були віднесені ділянки у добре розвіданих нафтогазових регіонах із доведеними запасами, то платіж до бюджету тут фіксований, а претенденти, які пройшли перекваліфікацію борються за розмір запропонованої частки прибуткової продукції (profit oil), яка утворюється після компенсаціїінвестором усіх понесених витрат.

Варто зазначити, що в останніх раундах участь беруть міжнародні мейджери — Chevron, Exxon Mobil, Equinor, BP, Shell, Total; нацкорпорації — CNOOC, Petronas, Petrobras, а також амбітні компанії із великим капіталом — Repsol, Enauta, Wintershall.

braziliya.jpg

Виставленні для інвестування шельфові ділянки Бразилії

Саме їхній досвід в складних роботах на глибоководному шельфі покликаний забезпечити подальше зростання бразильського видобутку.

Окрім нових ділянок, що ніколи не виставлялися на нафтогазові аукціони чи конкурси PSC, бразильський уряд на постійній основі пропонує площі, які вже раніше надавалися нафтовим компаніям, але були повернені, або ділянки, які були частиною попередніх ліцензійних раундів та не отримали інвестора. Результатом такої політики є те, що понад 1800 ділянок є доступними для інвестування. У разі появи інтересу до якоїсь із них вона виставляється на торги протягом 90 днів.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини