У фокусі уваги цього тижня відразу кілька тем: дискусії та переговори з приводу граничної межі державного боргу США, звіт про ринок праці, який традиційно буде опублікований у п'ятницю, і сезон квартальних звітів, що починається вже у вівторок.
Рейтингові агентства в роздумах. Жодних домовленостей щодо можливості підвищення граничної межі державного боргу поки що не досягнуто, грошей у казні (як доповіла міністр фінансів США Джанет Єллен) залишилося всього на пару тижнів, а далі — все! Не позаздриш рейтинговим агентствам, які, напевно, думають, як їм вчинити з емітентом — урядом США. І все більше обізнаних людей висловлюється на користь того, що рейтинг можуть на сходинку і знизити, якщо найближчим часом проблема не буде вирішена. Авжеж, непроста ситуація: це вам не з якоюсь компанією в рейтинги грати! Не кожного дня над найнадійнішим позичальником у світі може нависати загроза бути визнаним не найнадійнішим. Хоча, з іншого боку, колись уже знижували суверенний рейтинг США. І нічого: пережили.
Ринок праці в центрі уваги. Імовірно, весь тиждень пройде в очікуванні звіту про ринок праці за вересень, який буде опублікований у п'ятницю. Значимість його важко переоцінити, адже ситуація на цьому ринку безпосередньо впливає на політику та дії ФРС, а отже — на інші ринки. Особливо цікавий той факт, що в серпні дані звіту розчарували: замість 700 тис. робочих місць було створено всього лише 235 тис., що дало привід засумніватися в швидкому відновленні економіки. У цьому місяці консенсусний прогноз становить 475 тис. нових робочих місць, а падіння безробіття очікується до рівня 5,1%, що, якщо прогноз виправдається, стане найнижчим значенням із березня 2020 року. Збудуться прогнози чи ні, побачимо, але в будь-якому разі вересневий звіт про ринок праці буде одним із головних чинників ухвалення рішення про згортання програми викупу державних облігацій. На останньому засіданні, у вересні, керівництво ФРС висловилося на користь того, що для ухвалення остаточного рішення про згортання потрібно переконатися в тому, що є «прогрес у процесі відновлення ринку праці». Як сказав Пауелл: «Ми не потребуємо надзвичайного звіту... просто хорошого звіту буде досить для розуміння того, що тест (на відновлення економіки) пройдено». Ось і подивимося в п'ятницю, пройдено чи ні.
Сезон корпоративних результатів починається. Ось і настав час відзвітувати за третій квартал. Очікування оптимістичні: протягом третього кварталу, за даними FactSet, медіанна оцінка EPS (чистий прибуток на акцію) компаній з S&P 500 зросла на 2,9%. І це вже п'ятий квартал поспіль, коли оцінка підвищується, що краще за попередній рекорд завдовжки в чотири квартали, встановлений у 2003 — 2004 роках. Хоча після зростання на 3,8% за перші два місяці третього кварталу у вересні цей показник знизився на 0,9%, а це найгірший варіант за останні 15 місяців. Отже, оптимізм можна і зменшити. Що ж до розподілу за секторами, то оптимістичніше за інші виглядають енергетичні (+23,1%) та сировинні (+10,8%) компанії, а найгірше — індустрія споживчих товарів не першої необхідності (–5,2%).
Як буде насправді, скоро дізнаємося. Але з огляду на те, що база порівняння вища з кожним кварталом, вразити уяву інвесторів і виправдати високі оцінки компаніям буде дедалі важче.
У вівторок чекаємо звіту PepsiCo, в середу — Constellation Brands і Levi Strauss. Важковаговики підуть трохи пізніше.
А поки що — всім чудового тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора