Чи захопить ведмідь ринок цього тижня (а для цього S&P 500 має опуститися до 3,837.24) чи ні? Цікаве питання, але далеко не гамлетівське. Цікаво, наскільки сильними й тривалими будуть обійми цього ведмедя?! У 2000 році ведмежий ринок тривав 638 торгових днів, у 2008-му – 349, у 2020-му ми навіть не встигли злякатися, а цього року ринок падає вже 96 торгових днів. У середньому попередні ведмежі ринки тривали 289 днів, тож якщо вірити в те, що ринки завжди повертаються до середнього значення, то цього разу все ще попереду.
Тиждень обіцяє бути насиченим: у вівторок, 24 травня, виступатиме Джером Пауелл, у вівторок оголосять дані про продаж нових будинків, у середу – протоколи ФРС, потім у четвер на нас чекатиме друга оцінка ВВП за перший квартал і дані про інфляцію у квітні (PCE). Ну і впродовж тижня очікуємо на декілька цікавих квартальних результатів, сезон яких добігає кінця. А до цього всього – перший із часів пандемії форум у Давосі, де обов’язково говоритимуть і про нинішню кризу на фінансових ринках. Тож, як бачите, усі умови для підвищеної волатильності створено.
Щодо Пауелла та протоколів, то начебто всі грізні заяви про «біль» і «війну з інфляцією до самого кінця» вже було зроблено, але однаково виступ глави ФРС і протоколи останнього засідання можуть відкрити додаткові нюанси. А в умовах певної нервової напруги на ринках, що падають, реакція інвесторів може бути досить бурхливою.
Оголошення другої оцінки ВВП за перший квартал – досить очікувана подія, адже, як ми пам’ятаємо, перша оцінка продемонструвала неочікуване падіння на 1,4% на тлі проблем із виробничими ланцюгами, інфляції та впливу війни в Україні й китайських карантинів на глобальну економіку. Згідно з прогнозами Bloomberg, після перегляду першої оцінки на нас чекає падіння ВВП на -1,3%. Сподіваємося, що обійдеться без неприємних сюрпризів.
Значення PCE (personal consumption expenditures) — індикатора інфляції, що його використовує ФРС під час ухвалення рішень, — буде оголошено в четвер, 26 травня. Очікується сповільнення – за прогнозом Bloomberg, зростання цін у квітні має скласти 0,2%, що суттєво нижче за 0,9% попереднього місяця. У річному вимірі зростання РСЕ, як очікується, складе 6,2%. Якщо прогнози справдяться, то це вже буде сімнадцятий місяць поспіль, коли роздрібні ціни зростають. От вам і «тимчасова» інфляція!
Сезон корпоративних результатів закінчується, але після прикрого сюрпризу Walmart і Target минулого тижня, гадаю, що інвестори досить уважно дивитимуться й на інших роздрібних операторів, які доповідають цього тижня, щоб краще зрозуміти настрої споживача та силу негативного впливу інфляції на прибутковість компаній. Загалом станом на кінець минулого тижня відзвітували вже 95% компаній із S&P 500, з них 77% перевищили очікування щодо прибутків (EPS). Але в нинішніх умовах інвестори щось не дуже цьому радіють — як демонструє статистика FactSet, з погляду реакції ринку на результати нинішній квартал є найгіршим із 2011 року.
Чого чекати? Як бачите, підстав для оптимізму не так уже й багато і у ведмедя є всі шанси взяти справу в свої руки вже цього тижня.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора