Учасники ринку й далі уважно стежать за новинами зі США. За тиждень, що закінчився 8 травня, кількість первинних заявок на одержання допомоги з безробіття склала 473 тис., що відчутно нижче за попередні цифри — 507 тис.
Водночас спостерігається цікава ситуація: кількість нових вакансій склала 8,7 млн, але майже 10 млн людей усе ще залишаються безробітними. Працевлаштовані американці міцно тримаються за свої робочі місця, тоді як безробітні не поспішають займати проактивну позицію.
З-поміж причин варто назвати: високі виплати, зміну діяльності через пандемію, а також побоювання людей заразитися коронавірусом. Економісти попереджають, що поточні програми матеріальної підтримки позбавляють людей стимулів для пошуку роботи, унаслідок чого рівень безробіття знижуватиметься вкрай повільними темпами.
Згідно з даними Мінфіну США, індекс цін виробників (PPI) за останні 12 місяців зріс на 6,2% — рекордне зростання в річному обчисленні з 2019 року. Така динаміка сигналізує про зростання інфляції, чого дуже побоюються інвестори, адже для стримування споживчих цін ФРС доведеться згортати свої програми стимулювання. Проте регулятору вдалося переконати ринок у відсутності планів щодо зміни параметрів монетарної політики, завдяки чому фондові індекси почали відновлюватися.
У середу оператор найбільшого трубопроводу в США Colonial Pipeline оголосив про відновлення своєї роботи в штатному режимі. Діяльність компанії було припинено через хакерську атаку, яку влаштували особи, котрі мешкають у Східній Європі. Судячи з усього, представники Colonial Pipeline вирішили заплатити викуп у розмірі $5 млн у криптовалюті.
Ще одна важлива новина: виробник електромобілів Tesla припинив приймати біткоїни як засіб оплати. За словами глави компанії Ілона Маска, у компанії дуже занепокоєні використанням викопного палива, що використовується для майнінгу криптовалюти, яке швидко зростає, і показниками шкідливих викидів. Це рішення призвело до корекції як криптовалютного ринку, так і акцій компаній, чия діяльність пов'язана з криптовалютою.
Співзасновник блокчейн-платформи Ethereum Віталік Бутерін пожертвував благодійним організаціям понад $1 млрд у криптовалюті й у такий спосіб завдав сильного удару по мемним валютам, що демонстрували бурхливе зростання останнім часом. Річ у тім, що успіх Dogecoin — улюбленої криптовалюти Ілона Маска — сприяв появі великої кількості клонів від розробників, які хотіли заробити на хайпі. Частина цих проєктів — Shiba Inu, Dogelon і Akita Inu — вирішили пропіаритися й направили солідну частину емісії до гаманця Бутеріна, який раніше власником не використовувався.
У своїх спільнотах розробники писали, що в такий спосіб вони вилучили монети з обігу, створивши дефляційний тиск. Однак вони помилилися в розрахунках: раптове рішення Бутеріна втрутитися в те, що відбувається, призвело до падіння котирувань цих криптовалют на 30 — 60%. Раніше вартість подібних монет могла зростати на 300% на день. Якогось інтересу, крім спекуляцій, ці інструменти не викликають, тож їхнє знецінення було питанням часу. Сподіваємося, що падіння котирувань відлякає недосвідчених трейдерів, і вони припинять вплутуватися в подібні високоризиковані авантюри.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора