Facebook Pixel

ОПЗ на порозі нової кризи: влада змінюється – методи залишаються

Микола Щуріков
Перший заступник директора «Одеського припортового заводу»

Випадкові керівники ФДМУ чи то через неуцтво, чи то цілеспрямовано ведуть Одеський припортовий завод до нової кризи.

Приводів для оптимізму нова влада залишає все менше: відкинувши на конкурсі готову «інвестняню» у вигляді українського підприємства, керівництво ФДМУ поставило під загрозу роботу заводу і намагається розчистити дорогу для призначених кимось зверху щасливчиків.


Ефективність роботи такого підприємства, як Одеський припортовий завод, залежить насамперед від того, наскільки в цьому зацікавлений його «хазяїн», тобто держава. На тлі загальної деградації української влади чекати від чиновників чогось хорошого не доводиться. Через 5 років після ейфорії Майдану до влади прийшли нові обличчя, які виявилися «старими» прихованими негідниками.

2015 року виручка Одеського припортового заводу (ОПЗ) у порівнянні з 2014 роком зросла на 206%, і замість збитку держпідприємство отримало прибуток 0,27 млрд грн. Підприємство працювало за налагодженою схемою та прозорою моделлю, без «ігор» у політику. Поки жадібність не затьмарила очі і хтось не вирішив «осідлати» потоки на ОПЗ.

Після втручання 2016 року в роботу заводу політиків, правоохоронців і силовиків на чолі з Фондом держмайна (ФДМУ), коли топменеджмент заводу був «прикутий» безкінечними кримінальними провадженнями, роботу заводу було паралізовано. Усі ці роки ми боролися за свою ділову репутацію і віру в прозорість бізнес-процесів.

Нам вдалося стабілізувати ситуацію в колективі, закрити борги по зарплаті. Ми навіть почали розраховуватися з «Нафтогазом». І 2019 року ОПЗ все ж відновив виробництво – за допомогою лобі нинішнього президента Зеленського, хоча він і діяв всупереч бажанням чинного тоді уряду.

Історія рухається по спіралі. Через 5 років, з приходом нової влади, я спостерігаю процес, абсолютно ідентичний 2015 року. Після «термінової» зміни керівництва ОПЗ на підприємство почалися нові атаки. Ручне НАБУ, що вже давно себе дискредитувало, витягає з шухляди справи багаторічної давнини. Проти мене розгортаються чорні піар-акції в ЗМІ.

QuoteКошти на рахунках і виготовлена продукція можуть бути заарештовані у будь-який момент.

Усе це відбувалося напередодні конкурсу з відбору нового контрагента по роботі з заводом. 10 березня Наглядова рада ОПЗ очікувано скасувала конкурс на відбір давальца, незважаючи на дуже привабливі пропозиції учасників (сподіваюся, що ці факти найближчим часом вивчать правоохоронні органи).

Потенційний переможець – «ВК «Укрнафтобуріння» — уже встиг заявити, що представники держави в Наглядовій раді ОПЗ безпідставно відмовилися від виконання умов проведення конкурсу та вирішили залишити ОПЗ у поточному стані невизначеності із збереженням існуючих інтересів вигодонабувачів від влади.

Аби було зрозуміло: замість «інвестняні» у вигляді «Укрнафтобуріння» влада порадила ОПЗ перейти на прямі поставки газу. Це означає, що кошти на рахунках і виготовлена продукція можуть бути заарештовані у будь-який момент. Зазначу, що на сьогодні поточна заборгованість ОПЗ перед кредиторами сягає 10 млрд гривень. А ще це означає, що винуватцям у ФДМУ повернули «годівниці»: тепер вони вручну призначатимуть компанії з постачання газу і компанії, яким буде продаватися продукція заводу.

Такі собі «два гуся» в дії.

Повертаюся до спіралі, яка в українських реаліях більше схожа на День бабака. Віра в нову владу згасає так само стрімко, як і в попередню. Адже у підсумку стає не важливо, хто біля керма – Кучма, Янукович, Порошенко чи Зеленський і ким ця влада управляється: Путіним чи Соросом.

Є глобальна система доведення підприємств до банкрутства і є люди, зацікавлені в доведенні підприємств до банкрутства, які всіма силами гальмують приватизацію. Нова влада вже показала своє справжнє обличчя. Вона нічим не відрізняється від своїх «папєрєдніков».

Мені б дуже хотілося вірити, що президент має благі наміри — просто його оточують цинічні й жадібні люди. Дії влади спрямовані на дискредитацію та знищення стратегічного державного підприємства. Зараз традиційно відбувається звичайне (на жаль) перетікання грошових потоків від одних олігархів до інших.

QuoteЄ глобальна система доведення підприємств до банкрутства і є люди, зацікавлені в цьому.

Про державні інтереси ніхто не думає. Через злочинні дії кланів і з дозволу не менш злочинної влади управління держпідприємствами стало практично бізнесом. Адже віддавши в порядку приватизації держоб'єкт у приватні руки, заробити на ньому чиновнику буде вже неможливо.

А поки для ОПЗ знову настають темні часи. Випадкові керівники ФДМУ, поставлені новою владою, всупереч законам і здоровому глузду приймають доленосні рішення, які неминуче можуть призвести до зупинення підприємства.

Але, не втрачаючи надії, я вірю, що здоровий глузд переможе і влада перейде на «світлу сторону». Адже шанси є завжди і вибір теж. Головне – мати політичну волю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора