Навіщо «Енергоатому» ринок електроенергії

Юрій Недашковський
президент НАЕК «Енергоатом»

З першого липня в Україні планується введення ринку електричної енергії. До цієї події країна готувалася кілька років. З моменту попереднього перегляду закону минуло п’ять років.

У всіх учасників ринку було досить часу, щоб підготуватися до цієї події. І більшість з них готові до впровадження ринку електроенергії. Якщо ж хтось не готовий, то треба розбиратися з керівниками компаній.

Уряд прийняв постанову про покладення спеціальних обов’язків на «Енергоатом», але навіть у такій редакції ми підтримуємо це рішення. Це дозволить компанії виконати соціальну функцію. До 40% виробленої електроенергії ми будемо поставляти постачальникам універсальних послуг за економічно обґрунтованою ціною, яку буде встановлювати НКРЕ. Зараз ця ціна складає 0,6 грн/кВт.

Решта 60% компанія зможе реалізувати на інших ринках. Тому в «Енергоатома» не буде збитків через покладання на нього спеціальних обов’язків. Та навіть більше – маючи можливість продавати цей обсяг електроенергії за ринковими цінами, компанія буде заробляти більше. Як показав тіньовий режим, ринкова ціна за кіловат буде становити не менше 0,9 грн, чи навіть 1,2 грн (замість сьогоднішніх 0,57 грн). З часом ми позбавимося від хвостика в 40%. На таких умовах підприємство готове виступити соціальним гарантом держави. Тому ринок електричної енергії дасть нам додатковий приплив грошових коштів.

Введення ринку стане вигідним не тільки для виробників електроенергії, але й для споживачів. Новий закон дає можливість абонентам електромереж самостійно обирати постачальника електричної енергії. Це закон, який націлений на споживача. Тому не розумію, чому зараз кажуть, що треба захистити інтереси покупця й перенести дату запуску ринку.

Готовий обговорювати новий закон та впровадження ринку електричної енергії з першого липня, але оцінка повинна бути професійною. Є аргумент – буде контраргумент. А на дилетантську критику (коли хто щось читав в Інтернеті, і тепер обговорює на пальцях) не хочу навіть витрачати час.

Часу для підготовки учасники ринку мали предостатньо. Всі, хто хотіли підготуватися, ті підготувалися. Не готові – відповідайте. Закон спільний для всіх.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Названі «вбивці» ресторанів в Україні

Багато ресторанів в Україні перестали працювати, тому що орендодавці дивилися на ситуацію з карантином, не як партнери, у зв'язку з чим «вбили» ресторани. Про це заявила власниця кафе «Вино і люди» Віола Кім в рамках спецпроєкту Five o'clock.

Гонтарєва розчарувалася в міністрі фінансів Марченко

Колишня глава Нацбанку Валерія Гонтарєва висловила невдоволення правлінням Міністерства фінансів. Зокрема мова йде про ексміністра фінансів Ігоря Уманського і нинішнього Сергія Марченка. Про це вона розповіла в інтерв'ю liga.net.

Путін залишився без вишиванки від Зеленського

Президент України Володимир Зеленський не став дарувати українську вишиванку президенту Росії Володимиру Путіну.