На якому поверсі краще купувати квартиру

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Поверхами-аутсайдерами у нас традиційно вважалися перший і останній. Багато що залежить від стану будинку, наявності по сусідству комерційних приміщень та висоти вікон.

У новобудовах, наприклад, поступово вдається побороти нелюбов до них завдяки дисконтам на високий перший поверх і панорамним вікнам на останньому.

Ціна на перший поверх може бути на 10% нижче за середні. До речі, середина будинку вважається топовим варіантом і розлітається швидше за інші.

Telegram Logo

Перші поверхи в ЖК — це комерційні площі, а квартири розміщуються вже над ними. Тому висота вікон є достатньою, щоб не надто переживати щодо підглядань з боку сусідів.

До речі, якщо ви непокоїтеся про пожежну безпеку, вище за 3-4 поверхи краще не забиратися, щоб було легше евакуюватися.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Мешканцям перших поверхів реально може заважати світло вуличних ліхтарів, які є елементом благоустрою. Сторонні шуми з вулиці, наявність торговельних площ під вами теж можуть створювати дискомфорт.

Відчинення і зачинення вхідних дверей, якщо зі звукоізоляцією біда, рано чи пізно вас дістане.

Квартири на перших поверхах найчастіше не обладнані лоджіями та балконами, і, якщо вікна виходять на тіньову сторону, природне світло до них проникає гірше.

З очевидних плюсів — менша ціна, краща доступність для мам з дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю, яким важко підійматися на верхні поверхи, якщо раптом щось трапиться з ліфтом. Планування анітрохи не гірше, але, зрозуміло, все залежить від забудовника та ЖК.

Верхні поверхи асоціюються з панорамними видами, тому будьте насторожі й обирайте комплекс так, щоб не отримати гарний вид на сусідів або промзону.

Ви отримаєте більше денного світла, кращу інсоляцію приміщень. Чисте повітря — навряд чи, адже в Києві з цим проблеми. Але й на середніх поверхах його і вдень зі свічкою не знайдеш.

З недоліків — не виключається, що ліфт може зламатися, плюс його постійно доведеться чекати довше, бо хтось точно викликатиме ліфт на середніх поверхах будинку. Крім того, слід пам'ятати про труднощі з евакуацією і доступом служб у разі надзвичайної ситуації.

А вибір, нагадую, завжди залишається за вами. Немає єдиного правильного рішення щодо вибору поверху. Відштовхуйтеся від концепції ЖК, технічних характеристик, планувальних рішень і фінансових умов.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини