Як підготувати квартиру до здачі в оренду: обов'язковий мінімум

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Якщо йдеться про новобудову, питань не має виникнути. Робите ремонт, привозите меблі, облаштовуєте залежно від очікувань за орендною ставкою — і вперед шукати охочих.

Проблема зазвичай у тому, як зробити стару оселю стильною й привабливою, щоб швидко знайти орендарів.


Прибрати непотріб

Не перетворюйте квартиру на комору або старий музей. Речі, які мають для вас особливе значення, приберіть на зберігання в інше місце. Неохайний чужий будинок навряд чи припаде до душі потенційним мешканцям.

Telegram Logo

Розберіть балкон, антресолі, комору. Якщо є комора — це справжня цінність, адже її можна переобладнати під гардеробну.

Речі, які ви залишаєте за домовленістю з орендарями, обов'язково вкажіть у додатку до договору. Чітко опишіть, в якому вони стані, щоб у разі чого уникнути довгих суперечок щодо того, як стягнути штраф.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Привести до ладу підлогу та стіни

Перестелити лінолеум — це мінімальна зміна, яка допоможе освіжити квартиру. Краще, звичайно, використовувати ламінат світлих тонів — він охайно і стильно виглядає, плюс вимагає мінімум догляду.

Переклеїти шпалери, що вицвіли й облізли, також не завадить. Їх можна замінити на шпалери під фарбування. Якщо є час, ресурси та бажання, пограйте з текстурами й стилем лофт — це зараз цінується.

Кухня та ванна

Сантехніка повинна бути свіжою. Обов'язково проведіть протигрибкову дезінфекцію. Оновіть покриття ванни, відремонтуйте труби і крани. Підніміть голову вгору і вирішуйте, що робити зі стелею: пофарбувати, побілити або зробити натяжну.

Поміняйте плитку. Зараз є варіанти плитки, що клеїться поверх старої, що дозволить уникнути вибивання, пилу та шуму. Ремонт буде швидким і комфортним.

Не забудьте про нову банну штору, килимок, мильницю. Загалом подаруйте нове життя цій кімнаті.

На кухні проводимо такі ж процедури: підлога, стіни, стеля, плитка, елементи дизайну. Старий холодильник міняємо на новий. Перевіряємо газові труби, сантехніку.

Пральна машинка і свіжий холодильник — мінімум, який потрібен мешканцям орендованої квартири. Хочете підняти цінник — не обмежуйтеся цим.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини