Facebook Pixel

Трансформуйся: як змінилися КСВ-проєкти Kernel під час війни

Катерина Співакова
керівниця Департаменту комунікацій, PR та GR, Kernel

До повномасштабного вторгнення корпоративна соціальна відповідальність Kernel була тісно повʼязана зі стратегіями розвитку 477 громад в 12 областях України. Соціальною сферою життя громад у регіонах присутності понад 10 років опікується Благодійний фонд «Разом з Кернел». В рамках його діяльності ми ремонтували дороги та школи, відновлювали вуличне освітлення, встановлювали автобусні зупинки, долучалися до реконструкції лікарень і озеленення територій. Під егідою Фонду команди на місцях займалися реалізацією проєктів мобільної медицини та соціального підприємництва, піклувалися про створення належних умов для навчання та дозвілля дітей, долучалися до організації культурних заходів, які обʼєднували жителів громад спільними цінностями.

Компанія завжди системно інвестувала ресурси і докладала зусиль, аби зробити життя українців комфортнішим. Під звуки сирен і вибухів КСВ-проєкти компанії трансформувалися та масштабувалися, охопивши всі регіони України.

QuoteВід 24 лютого 2022 року наші зусилля, крім соціальних ініціатив у регіонах присутності, тепер спрямовані на комплексну допомогу військовим і підтримку цивільних. І, на відміну від деяких міжнародних організацій, ми не боїмося брати на себе цю відповідальність.

Сьогодні Kernel — серед компаній-лідерів за обсягами допомоги ЗСУ. З перших днів війни ми свідомо обрали для себе підхід надавати підтримку власними силами та ресурсами – без залучення фондів-посередників і без акумулювання адміністративних витрат. Ми напряму контактуємо з постачальниками і самостійно забезпечуємо логістику, не витрачаючи фінансовий ресурс на вирішення адміністративних питань. По суті Kernel працює як повноцінний благодійний фонд, забезпечуючи підрозділи української армії необхідною технікою, обладнанням та спорядженням. На сьогодні вже понад 1,2 млрд грн спрямовано за цільовим призначенням.

Як Kernel вдалося побудувати ефективну систему КСВ-взаємодії всередині компанії

  • Власні закупівлі. Закупівлею захисної амуніції, аптечок та обладнання для військових потреб займаються наші команди закупівель та постачання за бізнес-напрямками. Дефіцит і ажіотажний попит, зокрема на бронезахист та дрони, й досі значно ускладнює процес поставок, проте у результаті компанія отримує і доставляє на передову всі законтрактовані товари.
  • Адресна гуманітарна підтримка. Гуманітарну допомогу ми завжди доставляємо напряму. Орієнтуємося за ситуацією. У найскладніші місяці вторгнення відвозили зерно на млини, олію — на склади для формування продовольчих запасів на території громад. Згодом наші гуманітарні місії доставляли речі першої необхідності та продукти харчування на щойно деокуповані території, генератори та техніку в населені пункти, які постраждали від ворожих атак. І ми продовжуємо везти допомогу туди, де виникає потреба.
  • Надання ресурсів. Компанія завжди готова надати ресурс — майстерні та запасні частини для ремонту військової техніки, склади і автомобілі для формування та доставки гуманітарних вантажів, приміщення їдалень і продукти харчування для організації волонтерських кухонь і приготування запасів довготривалого зберігання. За сприяння Kernel наші працівники виготовляли захисні пластини для бронежилетів, займалися пошивом аптечок та сумок для РПГ і навіть конструювали бойові баггі з гарною прохідністю тощо.
  • Житло для переселенців. Ми допомагаємо жителям тимчасово окупованих чи прифронтових територій з евакуацією до безпечніших регіонів — Полтавської та Черкаської областей, та подальшою соціальною адаптацією. Один із вчасно реалізованих кейсів — перебудова старих приміщень у комфортні гуртожитки для переселенців. І ми не просто забезпечуємо людей житлом, а й пропонуємо офіційне працевлаштування в компанії.
  • Працевлаштування у компанії. Після трагедії на Каховській ГЕС ми в терміновому порядку підключитися до допомоги постраждалим. В перших партіях допомоги, крім продуктових наборів та запасів питної води, передали надувні човни з моторами, помпи для відкачування води, сотні комплектів чобіт і напівкомбінезонів. Водночас ми надаємо жителям Херсонщини тимчасовий прихисток або пропонуємо постійну роботу на наших підприємствах з компенсацією проживання, що у цій ситуації має особливу цінність для людей, адже працює на перспективу.

Чи достатньо цього? Ні. Але й ми не плануємо зупинятися. Український бізнес у всі часи та за будь-яких обставин підтримував і буде підтримувати українців. Kernel завжди був орієнтований на допомогу тим, хто цього потребує, і воєнний стан вкотре це довів. Наші КСВ-проєкти вийшли далеко за межі регіонів нашої присутності, адже ми завжди разом з людьми і за людей і готові робити для них все необхідне сьогодні і в майбутньому.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора