Кома, але перемога. Як підписаний у Маріуполі меморандум веде до держави у смартфоні

Анатолій Фроленков
Керуючий партнер консалтингової групи E&C

У Маріуполі представники операторів, влади та бізнесу поставили не те щоб велику жирну крапку, а швидше кому в питанні діджиталізації чи цифровізації нашої країни. Підписаний меморандум – це є перемога.

Що це означає. Можна, звичайно, вишукувати дуже багато зради, дискутувати чи це перемога. Я все ж таки схильний вважати, що це перемога. Поговорюють, що оператори вибили собі дуже багато преференцій.

Але якщо розглянути більш детальніше: певні податкові пільги невеликі, а їхні побажання та вимоги – це приклад правильної дерегуляції, коли держава не змушує, не стимулює бізнес розвиватись. Не забуваймо, що телекомунікації – це дуже дорогий бізнес.

І для того, щоб оцифрувати 90% населення, поставити, налаштувати базові станції – це дуже великий капекс (основна частина витрат інвестиційних проектів — прим.ред.), дуже великі інвестиції та розширення мережі.

Споживач зможе обирати кращу, якіснішу, дешевшу, доступнішу технологію. Тобто це дійсно перемога. Чому це кома? Кома тому, що цифровізація країни – це не тільки телекомунікації. Нас ще чекає новий закон про електронні телекомунікації. Наскільки мені відомо, дискутується зараз вже друга редакція.

Цифрова інфраструктура – це дуже важливо. Без неї, зрозуміло, державу у смартфоні не побудуєш. Можна говорити про усі міфи щодо цифрового табору, щодо того, які ж преференції отримали мобільні оператори за те, що вони запускають у 900-му діапазоні 4G.

Можна довго дискутувати про питання, чи є вже проникнення в ці села, чи працює там фіксована технологія, чи радіотехнології, чи супутниковий Інтернет.

Можна довго дискутувати про 10%, що не покриває цей меморандум, про населені пункти — 2 тисячі мінус. Але це дасть додаткову конкуренцію, по-перше, між фіксованими, мобільними та супутниковими операторами. Це якраз дозволить реалізувати бажання влади про державу у смартфоні.

І також не забуваймо про стратегію. Тому що це перший крок, впровадження 4G. А попереду нас чекає нова технологічна революція – 5G. Нас чекає така річ, як Інтернет речей.

І це той фундамент, який дозволить нашій країні знаходитись у фарватері світового тренду. Плюс надавати нашим громадянам цю славнозвісну державу у смартфоні.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style