Facebook Pixel

Doing Business. Україна прагне потрапити у першу двадцятку

Павло Кухта
колишній виконувач обов'язків міністра економіки України

З 2016 року Україна піднялася на 16 позицій в рейтингу Doing Business, але, безумовно, нам треба рухатися далі. Хотілося б, звичайно, опинитися на першій позиції, але, гадаю, реально буде потрапити в першу двадцятку.

Три роки тому ми були на 80-му місці. Зараз ми на 64-му, значить, є якийсь стабільний рух. Звичайно, хотілося б його прискорити. І я вважаю, що нам це вдасться.

QuoteКоманда, яка безпосередньо працювала над дерегуляцією, загалом залишилася і працює на більш високих позиціях.

Дерегуляцією насправді займалася за попередньої влади команда, в яку входив нинішній прем'єр-міністр, нинішній міністр юстиції. Керував неї тоді заступник міністра економіки, був присутній нинішній глава митниці. Я туди входив як радник чинного тоді прем'єра. Тепер я — перший заступник міністра економіки і так далі. Команда, яка цей успіх зробила і яка безпосередньо працювала над дерегуляцією, загалом залишилася і працює на більш високих позиціях.

Тому ми будемо рухатися далі. Ми реанімували зараз практику дерегуляційних Кабмінів, яку ми тоді придумали і запустили. Це були сесії, такі спеціальні Кабінети міністрів, вони проводилися раз у квартал. На них приймалося одночасно багато дерегуляційних документів.

Вчора був проведений перший за нового уряду, ми розглянули близько 17 документів за різними темами і напрямками, і продовжимо рухатися в тому ж руслі. Дерегуляція є великим пріоритетом. Я гадаю, що незабаром громадяни і бізнес відчують це всерйоз.

Що стосується доступу до електроенергії, безумовно, цю проблему треба вирішити. І не тільки тому, що ми на 128-му місці (в рейтингу Doing Business за цією позицією — прим. ред.). Об'єктивно це стримує розвиток виробництва.

QuoteЗагалом дійти наступного року до топ-40 рейтингу Doing Business цілком може бути метою, а загалом для України реально потрапити в топ-20.

Важко підключитися до електроенергії, важко підключити завод до електрики. Відповідно, важко щось робити. Це найбільший пріоритет, це давно всім болить. На жаль, раніше командою, яка займалася дерегуляцією, нам не вдалося вирішити це питання. Думаю, що зараз це вийде.

Загалом, дійти наступного року до топ-40 рейтингу Doing Business цілком може бути метою, а в підсумку для України реально потрапити в топ-20.

Наскільки швидко? Потрібно розуміти, що Doing Business — специфічний рейтинг, який вважається певним індикатором. Наприклад, торгівля може розглядатися за швидкістю, яку проходить фура від межі найбільшого міста до кордону з найбільшим торговим партнером, а це Росія. Тоді які-небудь світлофори в Чернігівській області можуть впливати на цей показник. Тобто дещо обережно потрібно ставитися до цього показника, з одного боку.

З іншого боку, це об'єктивно, певним чином, характеризує прогрес України, і 64-е місце — це досягнення, хоча нам, безумовно, треба зростати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]