Бізнес-акваріум: за військові замовлення йде битва, а АМКУ розлютився

перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, по вівторках, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Перша новина стосується оборонного замовлення, затвердженого сьогодні. Як розповіло The Page джерело в Міністерстві оборони, державні замовники в особі «Укроборонпрому» мають цілий ряд претензій до документа. Зокрема, в концерні незадоволені тим, що документ не передбачає закупівлю снарядів калібру 152-мм для «Гіацинтів» та «Акацій» у державного заводу «Артем».

«Цей вид озброєнь цілком могли виробляти підприємства «Укроборонпрому», на що в концерні і розраховували. Раніше їх випускав завод, контрольований Сергієм Пашинським. Була надія, що цього року все зміниться. Але цього не сталося», – заявив співрозмовник The Page.

Також, за даними джерела в Міноборони, «Укроборонпром» здивувало те, що планується закупити 24 польських бронетранспортери «Онцилла».

«Фактично він зроблений вкрай сумнівними структурами за кресленнями української версії бронемашини «Дозор». За цим фактом було порушено безліч кримінальних справ. Але це чомусь нікого не зупиняє», – повідомили The Page.

Очевидно одне: держоборонзамовлення – досить великий шматок пирога, і конкуренція за нього чекає серйозна. Раніше поставки часто-густо отримували компанії, близькі до влади. Очікувалося, що зараз пул постачальників зміниться, але поки цього не відбувається.

Наступна інформація з Антимонопольного комітету. Як розповіло джерело у відомстві, там готуються виписати серйозні штрафи компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Передусім, це буде зроблено за епізодом 2016 року. Тоді міністр енергетики Ігор Насалик встановлював ціни, за якими компанія «Центренерго» повинна була купувати вугілля у держшахт. Інші постачальники вугілля також встановлювали розцінки на вугілля не нижче від державних. Що призводило до зростання цін на електроенергію.

Наприклад, так робила, за даними джерела в АМКУ, ДТЕК. Комітет вбачає у цьому порушення антимонопольного законодавства і планує найближчим часом винести рішення, яке буде не на користь компанії Ріната Ахметова. Ще одне паралельне розслідування — звинувачення структури олігарха в тому, що вона нібито постачала електроенергію споживачам у рамках Бурштинського енергоострова за завищеними цінами, зловживаючи своїм монопольним становищем. Загалом в АМКУ проти енергетичної монополії розпочато цілий «хрестовий похід». Чим усе закінчиться – покаже час.

Комітет також готує масштабні штрафи для МХП Юрія Косюка. У відомстві впевнені, що, відправляючи майже всю курятину за кордон після підписання угоди про асоціацію, компанія створила штучний дефіцит на внутрішньому ринку, що нібито дало їй можливість задерти ціни. Суму штрафу для компанії Косюка також заплановано вражаючу.

На цьому тижні це всі новини. Читайте нас наступного вівторка.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора