Як зазвичай, щовівторка, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають іноді більше, ніж хотілося б.
Робочий вересень почався дуже бадьоро. В країні безліч новин про угоди, плани та перспективи бізнесу.
Новина номер один стосується «Укрзалізниці». Насамперед, цю компанію поділять на частини, продавши рухомий склад і залишивши у держави тільки інфраструктуру. Робити це буде новий голова корпорації. Його посаду може зайняти Ігор Смілянський, нинішній голова «Укрпошти». Як повідомило джерело в Кабміні, зі Смілянським вже ведуть переговори щодо його переходу в залізничну компанію.

«Фармак» шукає у Східній Європі підприємство з виробництва дженериків. Це придбання — спосіб вийти на сусідні ринки. Фармацевти, схоже, стануть наступними після аграріїв, хто поступово буде переміщувати свої продажі в Євросоюз через купівлю там активів. Втім, першими це зробили металурги ще на початку 2000-х.
Великі аграрні компанії активно шукають кошти на викуп землі після скасування мораторію на її продаж. Згідно з планом президента Володимира Зеленського, в першу чергу буде дозволено продаж державної землі. Знайти фінансування на її покупку необхідно вже зараз. За інформацією , першою почала пошук коштів на ці потреби «ТАС-Агро». Представники цієї компанії вже ведуть переговори з європейськими кредиторами.
Випустити євробонди зібралася також «МХП». Втім, не факт, що гроші від них будуть потрачені на купівлю землі. А от власник «Нібулона» Олексій Вадатурський заявив в інтерв'ю , що має намір відмовитися від усіх своїх проєктів у суднобудуванні, а також від купівлі нових інфраструктурних об'єктів у разі відкриття ринку землі. Тоді увесь прибуток компанії піде на викуп земельних ділянок. Схоже, прогресивні аграрії вже пройшли стадію заперечення земельної реформи і зайнялися пошуком виходу з ситуації.
Ще одна новина про Ігоря Коломойського. Усім було відомо, що цей підприємець домовився про співпрацю з іншими бізнесменом – Олександром Грановським. Тепер на Коломойського працює юрист Грановського – Віктор Барсук. Йде активна передача контролю над сумнівними схемами Петра Порошенка.
Тим часом прем'єр-міністр Олексій Гончарук вже встиг заявити ключовим міністрам, що чекає від них швидких рішень, які вкрай позитивно вплинуть на економіку й рівень життя кожного українця. Аналогічну риторику про «точки зростання» й «швидкі рішення» лунали й у 2014-2015 роках від прем'єра Арсенія Яценюка. Причина банальна: президент Володимир Зеленський погрожував звільнити Гончарука вже через рік, якщо його прем'єрство не принесе того, що сподобається широким масам.
На цьому тлі ковтком свіжого повітря стала остання новина акваріума. У Мін'юсті, за інформацією двох джерел , припинив діяти «тіньовий кабінет». Тобто Андрій Довбенко більше нічим не керуватиме. І ніхто не братиме грошей за проходження тих чи інших питань через міністерство. Що буде далі – незрозуміло. Без значного підвищення зарплат з одночасним скороченням функцій міністерству не вижити. Це очевидно.