Фото: facebook.com/NaftogazGroup
Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Як розповів The Page співрозмовник у Кабміні, уряд уже ухвалив остаточне рішення про переведення усіх закупівель медикаментів на компанію Crown Agency.
«Причиною стала неадекватна реакція частини громадськості на контракт про закупівлю вакцини Sinovac», — розповів співрозмовник видання.
Суть звинувачень критиків придбання китайської вакцини зводилася до того, що в неї нібито низька ефективність і висока ціна.
Але, як з'ясувалося, аналіз ефективності вакцини проводила ВООЗ, і, оскільки вакцина виявилася ефективною більш як у 50% випадків, організація визнала її допустимою для застосування. Саме тому масова вакцинація Sinovac уже почалася, наприклад у Туреччині.
Вартість вакцини також виявилася найнижчою з-поміж усіх конкурентів — 504 грн. Це за вартості вакцини Moderna $40, або 1120 грн, а Pfizer — 15 євро, або 510 грн у європейських країнах.
До того ж температура зберігання вакцини Pfizer — мінус 70-80 градусів, а вакцини Moderna — мінус 20. Тимчасом температура зберігання вакцини Sinovac — плюс 2-8 градусів.
«Утім, ми чули чимало критики від грантових організацій, які були зацікавлені в купівлі американських вакцин. А також від проросійських політиків, які загалом налаштовані проти чинного Кабміну. Тут їхні інтереси дивним чином збіглися», — пояснило джерело в уряді.
Друга новина прийшла з Міненерго. Як розповіло джерело в міністерстві, зараз Кабмін готує текст постанови про введення граничної ціни на природний газ.
«Судячи з постанови, облгази Дмитра Фірташа, якщо не будуть готові дати ціну, встановлену урядом, взагалі втратять ринок. Тоді 8 млн їхніх клієнтів прийдуть до постачальника останньої надії — «Нафтогазу», — сказав співрозмовник видання. — Якщо ж у постанові будуть прописані жорсткі умови оплати газу, монополія значно виграє».
Водночас, за даними джерела, розмова Вітренка з депутатами від «Слуги народу» закінчилася проблемно: вони так і не знайшли спільну мову.
Не вдалося в.о. міністра домовитися і з представниками Міжнародного валютного фонду, які висловили побоювання через зниження тарифів на природний газ.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора