Бізнес-акваріум: хто очолить Бюро економічної безпеки

перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Офіс президента продовжує зміну керівництва великих монополій. 9 червня Кабмін розпочав службове розслідування проти в.о. глави «Енергоатому» Петра Котіна.

«Головна мета — домогтися призначення на чолі монополії лояльного керівника, який забезпечить своєчасний і ритмічний збір грошей для каси партії влади», — сказало джерело The Page у фракції «Слуга народу».

За словами співрозмовника видання, Офіс президента ініціює наповнення партійної каси «Слуги народу» коштом «Укравтодору», «Нафтогазу» та «Енергоатому».

«Ухвалено свідоме рішення дистанціюватися від олігархів. Для цього в усіх монополіях змінюється керівництво», — пояснило джерело.

Як розповіло джерело в Міністерстві закордонних справ, Німеччина веде переговори з Україною щодо компенсації частини втрат, яких зазнає країна через запуск «Північного потоку — 2».

«Нам чітко повідомили, що газопровід «Північний потік — 2» абсолютно точно почне працювати вже найближчим часом. Зупинити прокачування ним газу шансів немає. Станом на зараз можливостей зупинити проєкт немає просто жодних. Питання вже закрито. Німецька сторона заявила також, що готується публічно заявити про намір компенсувати Україні частину втрат від прокачування газу. Зокрема, планується налагодити постачання водню з України. Зрозуміло, що подібні проєкти в кращому разі приноситимуть 25 — 50 мільйонів доларів на рік, тоді як «Північний потік — 2» позбавить Україну 1,5 — 2 мільярдів доларів на рік, і фактично нам нічого не компенсують», — сказав співрозмовник видання в МЗС.

За посаду голови Бюро економічної безпеки розгорнулася неабияка боротьба. Це відомство перебрало на себе функції щодо розслідування економічних злочинів, які раніше були в МВС, ГПУ, СБУ. За словами співрозмовника The Page в Офісі президента, за те, щоб очолити БЕБ, розгорнулася серйозна конкуренція з-поміж силовиків. Основними претендентами, за словами джерела, є глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, глава ДФС Вадим Мельник і колишній співробітник ДФС Андрій Гмирін.

Гмирін, за даними співрозмовника видання, розв'язує для Офісу президента питання, пов'язані з нелегальною торгівлею спиртом і цигарками, конвертацією грошей, і є найімовірнішою кандидатурою. Його призначення активно лобіює колишній начальник Гмиріна — податківець Євген Філімонов. Останній має значний вплив і на ОП, і на лояльних силовиків загалом.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page