Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: «Нафтогаз», Єрмак і олігархи

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Війна Офісу президента з наглядовою радою НАК «Нафтогаз» триває. Як розповіло джерело The Page в компанії, під тиском послів G7 Офіс президента й Кабмін погодилися на всі умови Наглядової ради, однією з яких була відсутність атак на членів правління НАК «Нафтогаз», які не в захваті від зміни керівництва компанії.

Однак 27 травня дочірнє підприємство НАК «Газ України» подало до суду на НАК із вимогою визнати недійсним рішення Наглядової ради щодо призначення керівників групи через Наглядову раду.

Telegram Logo
Quote«Очевидно, рішення дочірнього підприємства подати до суду на материнську компанію не могло відбутися само собою», — пояснив співрозмовник видання.

За його словами, якщо НАК програє цю справу в суді, нинішнє керівництво отримає можливість звільнити тих членів правління, яких було збережено Наглядовою радою.

Джерело The Page в Офісі президента стверджує, що там під тиском Держдепу, посольств G7 і вуличних активістів вирішили «сховати Єрмака».

Quote«В Офісі розглядають можливість зміни керівництва в країні. Головою Офісу президента замість Андрія Єрмака може стати Денис Шмигаль. Андрій Єрмак посяде місце Олексія Данілова в РНБО, а Данілов замінить Арсена Авакова на посаді глави МВС. Арсен Аваков залишає свій пост і взагалі йде з влади», — говорить співрозмовник в ОП.

За його словами, ідея Офісу полягає в тому, щоб, з одного боку, позбутися Арсена Авакова, який заважає Єрмаку розставляти лояльних людей. З іншого боку, в ОП вважають, що переведення Єрмака до РНБО знизить негатив щодо нього й заспокоїть як Держдеп, так і вулицю.

Quote«Одночасно із цим, щоб вплив Єрмака на новому місці не зменшився, а зріс, готується до ухвалення закон «Про олігархів», який наділяє РНБО неймовірними репресивними повноваженнями щодо будь-якого підприємця», — говорить співрозмовник видання.

За його словами, новина про заплановане рокірування вже спричинила негативну реакцію спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, який саме із цієї причини піддав критиці законопроєкт «Про олігархів».

Quote«Навіть у Верховній Раді розуміють, що таке радикальне посилення Єрмака та знищення його противаги — Авакова — призведе до того, що всі державні органи в країні перетворяться на декоративні придатки РНБО», — зазначило джерело.
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини