Аукціони Мінфіну та рекордне зростання китайського юаню — огляд світових економічних новин

Ольга Дроботюк
експерт економічних програм Українського інституту майбутнього

У вівторок, 5 листопада, Міністерство фінансів України на аукціонах з продажу ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) залучило 3,14 млрд грн. Значна частина надходжень від 4-річних ОВДП – 2,31 млрд грн. Середньозважені ставки доходності цінних паперів склали:

  • за 3-місячними ОВДП — 14,35% (зниження на 100 базисних пунктів);
  • за 1-річними ОВДП — 14,0% (зниження на 27 б.п.);
  • за 4-річними ОВДП — 13,3% (останнє розміщення у травні 2019 за ставкою 16%).

За підсумками жовтня міжнародні резерви України зменшилися на 0,2% до попереднього місяця та становили $21,4 млрд. Значні обсяги погашень за державним боргом були компенсовані зовнішніми надходженнями, а також валютними інтервенціями Національного банку та операціями з управління міжнародними резервами.

У вівторок, 5 листопада, на фоні очікування рішення щодо торговельної угоди між США та КНР, китайський юань перевищив позначку 7 за американський долар, досягнувши нового тримісячного максимуму.

Telegram Logo

7 листопада офіційний представник Міністерства комерції КНР Гао Фен заявив, що Китай та США домовилися поетапно скасовувати взаємні мита. Однією із важливих умов є те, що сторони повинні знімати обмеження на однакову суму одночасно.

На таку заяву відреагували світові ринки – у четвер акції зросли до рекордних максимумів. Зокрема індекс Dow Jones Industrial Average піднявся на 250 пунктів; S&P500 зріс на 0,6%, а індекс Nasdaq Composite – на 0,8%.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Офіційно: Кабмін звільнив голову Держлісагенства Андрія Заблоцького

На засіданні 1 липня Кабмін вирішив звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького. Тепер відповідне розпорядження №808-р від 2 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Рада відмовилася приймати незгоду Теретьева піти у відставку: що вирішив комітет

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету.

SkyUp вирішила відмовитися від 40% анонсованих внутрішніх маршрутів: суцільні збитки

Авіакомпанія SkyUp відмовляється до 15 вересня від польотів по трьох з восьми внутрішніх маршрутах, які анонсувала в кінці червня. Мова йде про рейси з Києва до Львова та Харкова, а також з Харкова до Львова.