Аукціони Мінфіну та рекордне зростання китайського юаню — огляд світових економічних новин

Ольга Дроботюк
експерт економічних програм Українського інституту майбутнього

У вівторок, 5 листопада, Міністерство фінансів України на аукціонах з продажу ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) залучило 3,14 млрд грн. Значна частина надходжень від 4-річних ОВДП – 2,31 млрд грн. Середньозважені ставки доходності цінних паперів склали:

  • за 3-місячними ОВДП — 14,35% (зниження на 100 базисних пунктів);
  • за 1-річними ОВДП — 14,0% (зниження на 27 б.п.);
  • за 4-річними ОВДП — 13,3% (останнє розміщення у травні 2019 за ставкою 16%).

За підсумками жовтня міжнародні резерви України зменшилися на 0,2% до попереднього місяця та становили $21,4 млрд. Значні обсяги погашень за державним боргом були компенсовані зовнішніми надходженнями, а також валютними інтервенціями Національного банку та операціями з управління міжнародними резервами.

У вівторок, 5 листопада, на фоні очікування рішення щодо торговельної угоди між США та КНР, китайський юань перевищив позначку 7 за американський долар, досягнувши нового тримісячного максимуму.

7 листопада офіційний представник Міністерства комерції КНР Гао Фен заявив, що Китай та США домовилися поетапно скасовувати взаємні мита. Однією із важливих умов є те, що сторони повинні знімати обмеження на однакову суму одночасно.

На таку заяву відреагували світові ринки – у четвер акції зросли до рекордних максимумів. Зокрема індекс Dow Jones Industrial Average піднявся на 250 пунктів; S&P500 зріс на 0,6%, а індекс Nasdaq Composite – на 0,8%.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style