Актуальні поради тим, хто збирається купувати квартиру в хрущовці

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Існує думка, що малогабаритна квартира в хрущовці — це найдоступніший варіант, якщо грошей немає, але дуже хочеться мати власне житло. Хоча по факту це далеко не так.


Власники квартир зазвичай хочуть продати подорожче і оперують тим, що ви отримуєте одразу готове власне житло. Мовляв, жодних ризиків, як з інвестиціями в новобудову на початкових етапах.

Я б посперечалася щодо відсутності ризиків, бо і на первинному, і на вторинному ринку їх вистачає. Часто покупка квартири в п'ятиповерхівці містить у собі чималі ризики — як суто побутового характеру, так і фінансового і навіть юридичного.

Telegram Logo

(1). Перевірити документи на квартиру

Вивчіть дуже уважно, хто є власником і хто прописаний у квартирі. Чи є малолітні родичі, чиї права певним чином можуть бути порушені. Що з дієздатністю тих, хто давав нотаріально завірену довіреність на квартиру.

Що з боргами на комунальні послуги. Загалом доведеться добряче покопатися в історії і вивчити правомірність абсолютно всіх папірців. Краще робити це з юристом, якщо відчуваєте недостатню підкованість в юридичних аспектах.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

(2). Перевірити стан комунікацій будинку і квартири

Може бути, що ваша п'ятиповерхівка — перший претендент на знесення та програму реновації житла, яку ось-ось обіцяють розробити. Або просто тече дах, тріскається фундамент, розвалюються сходи, затоплює підвал і по пів року немає гарячої або холодної води через пориви.

Поспілкуйтеся з сусідами — для цього можна приїхати заздалегідь до зустрічі з господарями, якщо ви вже націлилися на якийсь будинок.

(3). Оцініть тверезо бюджет на ремонт

Більшість квартир у хрущовках, виставлених на продаж у Києві, далекі від сучасних вимог щодо комфорту та безпеки житла.

А стан самих квартир і комунікацій справляє дуже гнітюче враження. Нерідко новим власникам доводиться робити перепланування, що вимагає чималих нервів, зусиль, часу і грошей.

Бюджет на ремонт обійдеться щонайменше в 40% (і це дуже-дуже занижена оцінка) вартості квартири.

До речі, не забувайте, що у хрущовок ранніх серій комунікації зашиті в стіни — їх потрібно буде розбивати для заміни труб.

(4). Помоніторте ціни в новобудовах в районі і спецпропозиції щодо розстрочки

Куди більш вигідною альтернативою в частині планувальних рішень, організації громадського і приватного простору, зонування території та створення інфраструктури може бути квартира в новобудові в тому ж самому або сусідньому районі.

Часом ціна квартири більшого метражу в новобудові, яку можна розглянути, така ж, як і на вторинному ринку в хрущовці.

Є варіант оформити розстрочку або купити квартиру з ремонтом від забудовника. Зрозуміло, що чим нижче стадія готовності будинку, тим дешевше коштує квартира.

Тому, якщо збираєтеся вкластися в новобудову на етапі котловану, вивчіть дозвільну документацію, історію забудовника, подивіться на темпи будівництва, досвід на ринку і оцініть сам проєкт.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини