Нехай на смак і колір фломастери в усіх різні, але все ж є низка загальних і зрозумілих усім причин, з яких люди часто відмовляються від покупки тієї або іншої квартири.
На вторинному ринку це нерідко стан самої квартири і будинку, тобто вбиті комунікації, допотопний ремонт, в який потрібно вкласти неміряно, несприятливий соціальний фон у будинку. Сюди ж віднесемо й сумнівні історії з квартирами.
Не обов'язково, аби в ній хтось помер, цілком достатньо боргів по оплаті комуналки чи прописаних у квартирі неповнолітніх або недієздатних родичів. Вкрай важливо на етапі перегляду попросити вивчити документи. Краще заздалегідь дізнатися, чи є ще претенденти на житло, якщо йдеться про спадщину, а потім проконсультуватися з юристом.
Спільним болем як на первинному ринку нерухомості, так і на вторинному, є погане планування. Іноді це питання смаку, але часом зайві метри або відсутність вільного простору, неправильне зонування просто ставлять хрест на комфортному проживанні. Буває й так, що попередній власник зробив перепланування, але «забув» вказати це в документах.
Маленька кухня, довгий вузький коридор, крихітна ванна кімната — ось найпоширеніші «огріхи».
Перший та останній поверхи, як правило, оминають саме в старих будинках. У новобудові з гарною інфраструктурою і концепцією їх розбирають без проблем.
Чому відмовляються? Старий житловий фонд лякає протіканням даху, а нижній — холодом, що тягне з підвалу. Плюс можна отримати неприємний бонус у вигляді гризунів і комах.
Щодо звукоізоляції й нинішні забудовники не надто переймаються, тому краще самому подбати про комфорт.
Будинок, район, локація та інфраструктура — визначальні фактори як для первинного ринку, так і для вторинного. Озирніться уважно навколо: як організований внутрішній простір, якщо говоримо про ЖК, що у дворі, яка інфраструктура у складі, що знаходиться довкола. Не нехтуйте питанням безпеки: хороша охоронна структура, відеоспостереження, експлуатуюча компанія чи ОСББ роблять життя набагато простішим і приємнішим.
Консьєрж-сервіс, публічні простори, додаткові сервіси, мікс форматів у складі — це атрибути новобудов, завдяки яким вони дають фору старій забудові.
Сучасні технології будівництва, матеріали, що використовуються, зокрема керамоблок і утеплювачі світових виробників, не поступаються, а в частині енергоефективності перевершують радянські будинки. Так, їх будували на совість, а не на століття. Зношеність старих будинків іноді досягає 70-80%, особливо в плані інженерних комунікацій, зовнішніх стін, звукоізоляції.
Щодо звукоізоляції, звичайно, й нинішні забудовники не надто переймаються, тому під час ремонту інколи краще врахувати цей нюанс і самому подбати про комфорт. Вибір матеріалів наразі дозволяє розгулятися на будь-який смак і гаманець.
Вид з вікна, наявність балкона — ще пара факторів, які визначають долю квартири. Для деяких покупців важливим є розташування кухні, вид з вікон на певну сторону, аби мати можливість прокидатися зі сходом сонця. А хтось катастрофічно не хоче мати чудовий вид на сусідів і відмовляється від дворів-колодязів, де відстань від будинку до будинку дуже маленька.
Важливою також є інсоляція, а значить, висота і ширина вікон. Новобудови часто підкуповують панорамним склінням, якого в старому житловому фонді не знайдеш.
Продовжувати перелік причин, з яких люди відмовляються від покупки квартири, можна і далі. Чого тільки вартий пункт про дозвільну документацію, історію будинку і забудовника. Завжди потрібно перевіряти, з ким ви маєте справу і де збираєтеся жити.
Однак, купуючи власну квартиру, рекомендую, спираючись на перелік плюсів і мінусів, сформувати власні критерії, які представляють цінність саме для вас. Тільки так ви зможете підібрати слушний варіант, а не задовольнятися аби-яким, більш-менш придатним.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора