Facebook Pixel

«Питання не зняте з порядку денного» – голова НБУ про запровадження обмежень на карткові перекази

Андрій Пишний

Андрій Пишний

У ході брифінгу 13 червня The Page запитало голову НБУ Андрія Пишного, що зараз відбувається з ідеєю регулятора ввести ліміти на p2p-перекази з банківських карток для боротьби з фінансовими схемами. Про неї Нацбанк уперше публічно повідомив три тижні тому.

Глава НБУ відповів, що зараз триває фаза обговорень. Минулого тижня відбулася дуже предметна дискусія з волонтерами. Ми запросили до себе практично всіх, хто так чи інакше може відчути дискомфорт. Хоча нас більше хвилює не дискомфорт, щоб волонтери не відчули на собі якихось кількісних наслідків нового регулювання. Щоб вона не нашкодила можливостям волонтерів допомагати ЗСУ. Ми хотіли, щоб волонтери почули від команди НБУ відповіді на всі свої запитання.

За результатами зустрічі НБУ «отримав завдання для домашньої роботи». Найближчими днями обговорення продовжиться. «Процес з нашого боку продовжується», – запевнив голова НБУ.

Кількісні параметри обмежень, попередні значення яких було оголошено (30 вихідних переказів на місяць на суму не більше 100 тис. грн), «зараз уточнюються».

«НБУ стійкий у прагненні ефективно атакувати цей тіньовий сегмент та забезпечити максимальний ефект для наповнення держбюджету і забезпечення чистоти існування цілих секторів економіки», – зазначив Пишний.

«Ми свідомо пішли на ці кроки, які є некомфортними для НБУ з точки зору публічного тиску, але необхідні з точки зору досягнення бажаного результату», – пояснив він.

Глава НБУ резюмував: «Питання не зняте з порядку денного, ми активно працюємо над ним, відпрацьовуємо деталі».

Подякувати 🎉