Від 2,5% до 10%: стали відомі деталі податкової амністії

Фото: Tax Advisers Association / FB

Законопроєкт про податкову амністію, автором якого є голова парламентського фінкомітету Данило Гетманцев, з'явився на сайті Верховної Ради. У проєкті закону пропонується декларування фізособами прихованого доходу за різними ставками.

Для отримання амністії фізособи повинні подати спецдекларації з 1 січня по 31 березня 2020 року та сплатити податки за такими ставками:

  • 5% — для валютних цінностей, рухомого і нерухомого майна, цінних паперів, часток (паїв) у майні юросіб, майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності та/або фінансових інструментів;
  • 10% — для всіх інших майнових прав;
  • 2,5% (знижена ставка) — для активів, за рахунок яких були куплені ОВДП.
  • Доходи на суму до 100 тис. грн будуть вважати підтвердженими та амністованими без подачі спецдекларації, без вимог сплатити з них податки і без податкових перевірок джерел їхнього отримання.

У спецдекларації не потрібно буде вказувати джерела доходів. Після 31 березня 2020-го протягом 90 днів контролюючі органи зможуть провести експертну оцінку активів, зазначених у спецдекларації. Після цього вони визначать суму податків.

Перед подачею спецдекларації всі зазначені активи потрібно буде розмістити на рахунках українських банків, де вони повинні зберігатися не менше 365 календарних днів після 31 березня 2020 року. Виняток: інвестування валютних коштів в будь-який інший актив на території України або купівля ОВДП.

Податкова амністія не застосовуватиметься до доходів або активів, які отримані злочинним або корупційним шляхом, а також до тих, які були виявлені в результаті перевірки до 1 січня 2020 року.

Інформація, отримана податковою під час амністії, буде конфіденційною та її не зможуть розголошувати без письмової згоди декларанта.

Читати на The Page