Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

З 10 грудня в Україні почне діяти заборона на безкоштовні пластикові пакети

Заборона пластикових пакетів в Україні: 10 грудня стартує перший етап. Фото: Flickr

Заборона пластикових пакетів в Україні: 10 грудня стартує перший етап. Фото: Flickr

З 10 грудня в Україні почне діяти закон про «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», а точніше його перший етап.

Quote«Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упакування для свіжої риби, м’яса й продуктів із них, сипучих продуктів і льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції», — йдеться у повідомленні Міндовкілля.

В. о. міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець сказав, що першочерговим завданням закону є запобігання утворенню пластикових відходів.

Quote«Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже, менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, такі обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», — зазначив він.

За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів порушників чекатиме штраф розміром від 1,7 до 3,4 тис. грн. У разі повторного вчинення порушення протягом трирічного періоду – від 17 до 34 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. 7 червня президент Володимир Зеленський підписав закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Згідно з документом з 1 січня 2022 року в Україні буде заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. З березня 2022 року магазини, супермаркети, аптеки та кафе не будуть пропонувати відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм. Як виняток, в обігу залишаться біорозкладні та надтонкі пакети як первинне упакування для риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду – до 2023 року. За цей час мають з’явитися екологічніші альтернативи.

Коментарі

Всі новини