Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

З наглядової ради Крюківського вагонзаводу вийшов представник російського акціонера

З наглядової ради Крюківського вагонзаводу вийшов представник російського акціонера

З наглядової ради Крюківського вагонзаводу вийшов представник російського акціонера

За власним бажанням склав повноваження член наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (КВБЗ, Кременчук) Вадим Дузік, представник власника 25% акцій підприємства — австрійської OW Capital Management GmbH (належить російському бізнесменові Станіславу Гамзалову).

Про це йдеться в повідомленні КВБЗ у системі розкриття інформації Нацкомісії із цінних паперів і фондового ринку України. Заяву Дузіка КВБЗ отримав 6 червня. Того самого дня наглядова рада припинила його повноваження.

Дузік увійшов до наглядової ради як представник OW Capital Management у вересні 2021 року. Замість нього до складу ради наразі ніхто не був обраний.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Київська міська прокуратура 31 травня повідомила про кримінальне провадження щодо посадових осіб КВБЗ за фактом заволодіння грошима підприємства через зловживання службовим становищем і фінансування насильницького захоплення державної влади, зміни кордонів державного кордону України (ч. 5. ст. 191, ч. 4 ст. 110-2 КК).

Під час досудового розслідування прокурори встановили, що за сприяння громадянина Росії, якому належать 25% акцій підприємства, завод «систематично здійснював закупівлю деталей для будівництва вагонів у підприємств із РФ за завищеними цінами за наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості».

Підписуйтесь на нас в Google News!

За клопотанням прокуратури корпоративні права КВБЗ було заарештовано, вирішується питання щодо їхньої передачі в управління державі, зазначили у відомстві.

Вагонзавод заперечує звинувачення, заявляючи, що веде прозорий бізнес, є сумлінним платником податків. Наявність з-поміж акціонерів КВБЗ громадянина Росії не є сенсацією, оскільки він придбав акції заводу ще 2012 року. «Водночас він не мав впливу й не впливає на роботу підприємства», — стверджують на КВБЗ.

«Жодних «схем виведення коштів», «збиткових зовнішньоекономічних контрактів» або «фінансування насильницького захоплення державної влади» ніколи в історії підприємства не було й бути не може», – наголошується в повідомленні.

Довідка. КВБЗ виробляє пасажирські та вантажні вагони, регіональні дизель-поїзди, швидкісні міжрегіональні поїзди локомотивної тяги, запасні частини та візки для вантажних вагонів.

За даними КВБЗ, станом на 30 вересня 2021 року 25% акцій ПАТ володіла OW Capital Management, ще по 25% — естонські AS Skinest Finants і Osauhing Delantina, 20% — Transbuilding Services, що зареєстрована у Великої Британії. Бенефіціарами товариства, які володіють 90% акцій заводу, вказано голову наглядової ради КВБЗ Володимира Приходька та Станіслава Гамзалова.

У Росії Гамзалов є бенефіціаром АТ «Завод металоконструкцій» (Енгельс, Саратовська область). Завод займається випуском вантажних вагонів усіх типів, виготовленням мостових і будівельних металоконструкцій.

Йому (через OW Capital Management) також належать 96,17% акцій АТ «Ена» (Московська область), яке виготовляє гідравлічне та пневматичне силове обладнання.

За даними на кінець 2020 року, Гамзалов також був бенефіціаром (через OW Capital Management) 50% акцій АТ «Балаково-Центроліт» (Саратовська область), яке є виробником великого вагонного лиття.

Коментарі

Всі новини