Facebook Pixel

НБУ втрачає кадри. Від регулятора пішов менеджер, який виявив у Приватбанку дірку в 100 млрд грн

З Нацбанку звільнився директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук. Фото: НБУ

З Нацбанку звільнився директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук. Фото: НБУ

Список керівників ключових напрямків у Нацбанку, які звільнилися, поповнився ще одним прізвищем. 16 вересня НБУ залишив Віталій Ваврищук, який працював там на посаді директора департаменту фінансової стабільності.

«З превеликим жалем про це пишу, але сьогодні у Віталія Ваврищука останній робочий день у Національному банку», — зазначила Катерина Рожкова, заступниця голови Нацбанку.

Вона додала, що з часу його приходу на роботу до НБУ у 2015 році Ваврищуку вдалося «з нуля» збудувати й організувати в установі таку функцію, як фінансова стабільність. Завдяки йому та його команді НБУ почав проводити стрес-тестування банків.

Telegram Logo

«Уявіть, як непросто було сказати про дірку в капіталі Приватбанку в розмірі понад 100 млрд грн його власникам (Ігорю Коломойському та Геннадію БоголюбовуThe Page)», — наголосила Рожкова.

Контекст. Про своє рішення припинити роботу в Нацбанку Ваврищук повідомив ще наприкінці червня цього року. Тоді він зазначив, що абсолютно погоджується зі словами наразі вже колишнього керівника департаменту ліцензування Олександра Бевза. Той разом з усією командою керівників департаменту (дев’ять осіб) подали заяви про звільнення.

«Ми щиро любимо НБУ й хочемо надалі в ньому працювати. Однак продовження нашої роботи в Національному банку наразі є неможливим. Централізація ухвалення рішень в одних руках, заміна колегіальності директивним ухваленням рішень, на нашу думку, є неприпустимими в роботі Національного банку України», — пояснив тоді Бевз.

11 липня НБУ залишив передостанній чиновник із команди екскерівників Нацбанку Валерії Гонтаревої та Якова Смолія — Дмитро Сологуб. Сологуб працював у НБУ з 2014 року, а 2015 року він увійшов до складу правління і став одним із заступників глави українського Нацбанку. На його місце 13 липня призначили Сергія Ніколайчука, колишнього заступника міністра економіки та главу департаменту макроекономічних досліджень групи ICU.

Коментарі

Всі новини