Влада Китаю віддала розпорядження державним компаніям припинити імпорт із США сільськогосподарської продукції, повідомила в Twitter репортер Bloomberg Мішель Ямриско. Це пов'язано із заявою президента США Дональда Трампа ввести з 1 вересня мита в розмірі 10% на товари вартістю $300 млрд, що імпортуються з Китаю.
Як пише агентство Bloomberg з посиланням на джерела, фермери поки що відмовилися від сільськогосподарської продукції з США та чекають подальших просувань щодо переговорів між країнами. У Міністерстві торгівлі Китаю наразі не відповіли на запит агентства.

Такі дії сприяли подальшому зниженню на торгах у Чикаго цін на зернові культури. Так, котирування ф'ючерсів на соєві боби опустилися на 0,7% — до $ 8,6 за півбушеля. Кукурудза стала дешевшою на 1,3% — до $4 за бушель, пшениця — на 1,8%, до $ 4,8.
Водночас ф'ючерсні контракти на соєвий шрот у Китаї дорожчають на 1,4% — до 2858 юанів за тонну, соєві боби — на 3%, до 3213 юанів за тонну, пише «Інтерфакс-Україна».
Введення обмежень ставить під загрозу і підписання контрактів щодо американських експортних ЗПГ-проектів (проектів щодо зрідженого природного газу).
Поки діють мита, китайські компанії навряд чи підпишуть угоди з розробниками проектів, включаючи Tellurian і NextDecade, які намагаються залучити інвестиції на мільярди доларів.
Компанії почали поступово відкладати терміни прийняття остаточних інвестиційних рішень (FID) в залежності від ослаблення надій на швидке врегулювання торгової війни.
Наприкінці березня Tellurian повідомила, що має намір прийняти остаточне інвестиційне рішення щодо ЗПГ-проекту Driftwood в першому півріччі 2019 року. Австралійська LNG Ltd. також, як і раніше, далека від затвердження ЗПГ-проекту Magnolia, хоча в жовтні 2018 року компанія вирішила відкласти прийняття FID до цього року.
Ситуацію ще більше ускладнює те, що зараз спотові ціни на ЗПГ в Азії тримаються поблизу історичних мінімумів. Це, попри низькі ціни на Henry Hub, з економічної точки зору ускладнює доставку американського газу на найбільший регіональний ринок ЗПГ.
Ринок тепер зосередиться на тому, як Китай відреагує на нові тарифи. З огляду на те, що американський ЗПГ вже витіснений з прибуткового китайського ринку 25-процентми митами, які були введені в червні, Пекін може ввести відповідні тарифи на нафту, оскільки це єдиний енергоносій США, який ще не обкладений митами.