Facebook Pixel

Рейтинг Володимира Путіна серед росіян упав до історичного мінімуму

Президента Росії не підтримають на виборах у 2024 році 57% громадян Росії. Такий показник електоральної лояльності став найнижчим за останні 18 років, свідчать результати фонду «Общественное мнение». Соціологічні опитування цієї некомерційної організації в основному замовляє Адміністрація президента РФ.

Дослідження підтверджують і результати «Левада-центру», яке проводили соціологи вкінці липня. Більше третини росіян (38%) не хочуть бачити Путіна президентом після закінчення нинішнього терміну.

Крім цього, 36% стали менше довіряти чинному президенту Росії, а 49% не змогли відповісти на це запитання. При цьому, лише 63% респондентів підтвердили, що Путін добре працює на своєму посту.

Telegram Logo

Експерти пов’язують такі низькі рейтинги із займанням лісів в Сибірі, площею 3 млн га, та з виборами у Мосміськдуму. Зокрема, чинна влада відмовила опозиційним кандидатам реєструватися на місцевих виборах. І вже впродовж п’яти тижнів незадоволені громадяни кожні вихідні виходять на публічні акції. За даними організацїї «Белый счетчик», крайній такий протест налічував майже 60 тис. учасників.

За Конституцією РФ Путін уже не має права висуватися на наступних виборах у 2024 році. Він став главою російської держави уже вчетверте, чим використав максимальний ліміт. Проте ЗМІ повідомляли, що Кремль шукає різні варіанти як залишити Путіна при владі. Одним із таких шляхів є створення Союзної держави з Білорусією.

«До людей почало доходити, що під маскою «сильної влади» ховаються звичайні авторитаризм і корупція. В країні дозрів запит на новий курс», — сказав російський політолог Аббас Галлямов у коментарі для ВВС.

Коментарі

Всі новини