Прогноз курсу долара, євро та рубля на травень 2021. Фото: УНІАН
Після ослаблення гривні в середині квітня через воєнне загострення на Донбасі національна валюта продемонструвала незначне зміцнення. За повний місяць вона подорожчала з 27,82 до 27,78 щодо долара, однак знецінилася з 32,62 до 33,52 щодо євро.
Що буде з національною валютою в травні, на якому рівні перебуватимуть долар, євро та рубль в Україні та які чинники впливатимуть на валюти наступного місяця — у прогнозі The Page.
Прогноз курсу долара в травні та що на нього впливатиме
Рішення Росії щодо відведення війська від українських кордонів допомогло гривні зміцнитися на міжбанківському валютному ринку на 10%. Перша половина травня на міжбанку буде досить спокійною, що передусім пов’язано з тривалими святами, зазначає керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний. Він пояснює, що спад ділової активності триватиме до 11 травня, і виділяє такі чинники впливу на курс гривні:
- зниження попиту з боку нерезидентів на вітчизняні ОВДП як через свята, так і через низькі ставки дохідності, що негативно впливатиме на нацвалюту. З великою долею ймовірності така ситуація триватиме до четвертого кварталу 2021 року. В останньому кварталі варто очікувати, що Міністерство фінансів збільшить ставки для наповнення державного бюджету з допомогою продажу ОВДП, а нерезиденти візьмуть активну участь у такому аукціоні;
- продовження карантинних заходів також стане негативним чинником, адже вони зменшують ділову активність у країні й негативно впливають на темпи економічного зростання загалом;
- водночас позитивним чинником впливу буде зменшення попиту на валюту з боку імпортерів енергоносіїв через завершення опалювального сезону;
- позитивно вплине й завершення посівної кампанії, що спонукатиме аграріїв продавати більше валюти на міжбанківському валютному ринку і збільшить пропозицію валюти.
Аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко погоджується з експертом, зазначаючи, що більшу частину квітня ринок відчував девальваційний тиск, пов’язаний із дією психологічного чинника щодо можливої активізації воєнних дій на сході країни, однак тільки-но він ослабнув, курс почав зміцнюватися. Тому якщо цей чинник не поновиться й не з’являться нові загрози, то в травні ми побачимо міцніший курс гривні до долара.
«Ми не очікуємо значної активізації купівлі гривневих ОВДП нерезидентами. Тобто додаткової пропозиції валюти з цього боку на ринку не буде. Водночас ми не очікуємо й посилення виходу нерезидентів з українських ОВДП», — додала вона.
Щодо прогнозу курсу долара, то до 2 травня він рухатиметься в коридорі 27,7 — 28,85 грн за долар, зазначають аналітики Ukraine Economic Outlook. Водночас 28 — 30 квітня можливий незначний тимчасовий «стрибок» курсу до 27,90 — 27,95 грн/долар через погашення 12,5 млрд грн за гривневими паперами 28 квітня. Однак уже з 3 до 9 травня гривня повернеться в коридор 27,7 — 27,85 грн/долар із тенденцією до зміцнення до кінця травня.
Погоджується з фінансистами й Ахтирко, яка зазначає, що найімовірніший коридор курсу в травні – 27,7 — 27,8 грн за долар.
Нетесаний же прогнозує більш широкий діапазон. Так, у травні він очікує курс долара у вузькому діапазоні 27,5 — 28 грн упродовж значного проміжку часу з можливими короткими коливаннями поза межами цього коридору в районі 27 — 28 грн за долар.
Прогноз курсу євро та рубля в Україні на травень
Щодо євро, то ця валюта залежатиме від ситуації на міжнародному валютному ринку й від котирувань євро/долар на ньому. Нетесаний прогнозує, що у вузькому коридорі євро в травні варто очікувати в діапазоні 1,22 — 1,20 долара за євро, а в широкому — 1,23 — 1,19. Співвідношення пари євро/гривня у вузькому коридорі становитиме 33 — 34 грн, а в широкому 32,5 — 34,5 грн за євро відповідно.
Курс рубля здебільшого залежатиме від політичної ситуації й результатів перемовин між президентами Росії та України і президентом США.
«Якщо перемовини пройдуть вдало, то нових санкцій щодо Російської Федерації очікувати не варто. В іншому разі можливі додаткові санкції, що призведе до послаблення російського рубля щодо інших валют».
Юрій Нетесаний
Партнер «Атлант-Фінанс»
З-поміж економічних чинників він вирізняє ціни на нафту та газ на світових ринках, які, найімовірніше, зростатимуть на тлі поступового відновлення попиту через відновлення економіки більшості країн. Зараз ціна на нафту перебуває в діапазоні $65 — 66 за барель (марка Brent), і якщо їй вдасться закріпитися над рівнем $67, варто очікувати подальшого зростання цін приблизно до $72 за барель.
«Рубль — так звана сировинна валюта, яка залежить від вартості нафти. Тому варто очікувати російський рубль у вузькому коридорі 0,36 — 0,37, а в широкому 0,35 — 0,38 грн за один рубль», — додає експерт.
Купівля долара, євро та рубля в травні 2021 року
За словами Нетесаного, у травні заробити на курсовій різниці не вийде, тому найкращим варіантом буде розміщення гривні на короткостроковому депозиті в національній валюті. Так, підвищення облікової ставки Національного банку призведе до зростання відсоткових ставок за депозитами в більшості фінустанов, проте орієнтиром щодо купівлі валюти в травні можуть бути наступні рівні: долар нижче за 27 грн, а євро нижче за 32 грн.