Facebook Pixel

Прогноз курсу валют на червень: зовнішня торгівля та бездіяльність Нацбанку підтримають гривню

Прогноз курсу долара, гривні, євро і рубля на червень 2021 року. Фото: УНІАН

Прогноз курсу долара, гривні, євро і рубля на червень 2021 року. Фото: УНІАН

У травні курс долару впав, а гривня продемонструвала зміцнення щодо іноземних валют. Так, долар знецінився з 27,75 до 27,52 грн через перевищення пропозиції валюти над попитом на міжбанківському валютному ринку завдяки сезонним чинникам, а євро — з 33,64 до 33,56 грн.

Що буде з курсом гривні, долара, євро і рубля в червні, які чинники впливатимуть на валюти наступного місяця й чи варто їх купувати зараз — у прогнозі The Page.

Прогноз курсу долара на червень: що впливатиме на валюту

У червні на курс гривні щодо долара традиційно впливатимуть відшкодування ПДВ експортерам, купівля ОВДП нерезидентами, ліквідність банківської системи, дії Національного банку на міжбанку й рівень світових цін на продукти експорту та імпорту країни, упевнений керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний.

Telegram Logo

«Проте вирішальними стануть дії регулятора на міжбанку. Головними питаннями залишаються рівень, на якому регулятор почне купувати валюту на міжбанку для поповнення золотовалютних резервів, й обсяги операцій експортерів і імпортерів із купівлі та продажу валюти на міжбанку для ведення власної комерційної діяльності».

Юрій Нетесаний

Юрій Нетесаний

Партнер «Атлант-Фінанс»

Зазначимо, що регулятор уже сім тижнів не викуповує валюту з ринку — про це йдеться в огляді Ukraine Economic Outlook. Це пов'язано з очікуваннями нового траншу від МВФ у розмірі $2,73 млрд до кінця року в рамках розподілу спецправа запозичення серед країн-учасниць. Теоретично транш дасть змогу Нацбанку вийти на 100% рівень достатності резервів і дозволить гривні зміцнитися для зниження інфляційного тиску.

Оцінює ситуацію з курсом у червні як спокійну й економіст «Альфа-Банку» Олексій Блінов.

Quote«З погляду зовнішнього руху капіталу зараз усе стабільно, з погляду сезонності зовнішньої торгівлі для гривні вона є помірно позитивною. Можливо, у червні будуть якісь новини щодо просування або його відсутності з Міжнародним валютним фондом, проте ні та, ні інша новина з погляду балансу валютного ринку навряд чи щось дасть. Очікування — рівненько, горизонтально», — говорить експерт.

Такої самої думки дотримується й фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса. За його словами, жодних несподіванок, пов'язаних із курсом гривні щодо долара, у червні очікувати не варто. Він вважає, що валюта залишиться на тому самому рівні, що й зараз, з можливими мінімальними коливаннями.

Водночас Блінов дає ширший прогноз. За його словами, йдеться про діапазон 27 — 28 грн за долар. А Нетесаний стверджує, що у вузькому діапазоні курс долара щодо гривні наступного місяця буде на рівні 27,3 — 27,6 грн із можливими короткостроковими коливаннями в районі 27 — 27,7 грн.

«З початком літа на нас також чекає зменшення ділової активності через сезон відпусток. Зі свого боку це призведе до зменшення активності й на міжбанківському валютному ринку», — додає він.

Прогноз курсу євро та рубля в червні

Курс євро традиційно залежатиме від ситуації на міжнародному валютному ринку й котирувань євро/долар на ньому. Нетесаний вважає, що у вузькому коридорі євро варто очікувати в діапазоні $1,21 — $1,22, а в широкому — $1,20 — $1,23. Співвідношення пари євро/гривня у вузькому коридорі складе 32,5 — 33,5 грн, а в широкому 32 — 34 грн за євро відповідно. Однак з огляду на те, що наразі європейська валюта перебуває майже на пікових значеннях, найближчим часом варто очікувати корекцію євро як щодо долара та гривні, так і до інших валют.

Щодо рубля, то з економічних чинників на курс впливатимуть ціни на нафту та газ на світових ринках, які, за прогнозами «Атлант Фінанс», зростатимуть на тлі поступового відновлення попиту через відновлення економіки більшості країн.

Quote«Курс російської валюти варто очікувати у вузькому коридорі на рівні 0,37 — 0,38 грн, а в широкому — 0,36 — 0,39 грн за рубль», — прогнозує експерт.

Купівля долара та євро в червні

Аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Євгенія Ахтирко раніше пояснювала The Page, що зміцнення курсу триватиме ще деякий час, тому купувати долари для короткострокових заощаджень може бути невигідно. З нею згоден і Нетесаний, який стверджує, що оптимальним курсом для купівлі може стати рівень у районі 27 грн за долар і нижче. З-поміж вищезазначених валют, за його словами, найдоцільнішою виглядає купівля долара.

Коментарі

Всі новини