Facebook Pixel

Курс долара: прогноз до червня

Курс долара: прогноз до кінця травня. Фото: pixabay

Курс долара: прогноз до кінця травня. Фото: pixabay

Станом на 1 червня курс гривні зміцниться до 27,5 грн/долар. Водночас НБУ не вживатиме активних дій щодо стримування ревальвації. Наразі регулятор обмежений у можливості емітувати гривню під викуп валюти й, навпаки, використовує зміцнення гривні для придушення імпортної інфляції.

Минулого тижня, з 11 до 17 травня, гривня зміцнилася з 27,67 до 27,56 грн за долар. З початку травня гривня зміцнилася на 0,7%. Також зріс курс щодо євро — з 33,67 до 33,44 грн за євро. Цьому сприяло закріплення пари євро/долар у коридорі 1,20 — 1,22. Про це йдеться в щотижневому огляді Ukraine Economic Outlook.

Котирування готівкового ринку станом на 17 травня показують 27,55 — 27,6 грн за долар і 33,23 — 33,35 грн за євро. Це свідчить про те, що банки й мережі обмінних пунктів не очікують «відкату» курсу до попереднього рівня 27,7 — 28 грн/долар і орієнтуються на продовження літньої ревальвації.

Telegram Logo
Курс долара до кінця травня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Курс долара до кінця травня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Паралельно на міжбанку зберігається профіцит валюти, який підтримує ревальваційний тиск на гривню. Прогноз платіжного балансу на травень — червень свідчить про середню перевагу пропозиції валюти на відкритому ринку над попитом на неї в $500 млн за місяцем.

Основним чинником невизначеності наразі виступає політика НБУ, а саме нижня межа ревальвації, утримуючи яку регулятор може вийти на ринок із викупом валюти.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини