Фото: Радіо Свобода
У конкурсі на право розробки й видобутку газу таі нафти на площі 9,4 тис. кв км, який Кабмін оголосив у квітні, братиме участь компанія Frontera Resources, що має американське коріння. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми».
Інвестиційні пропозиції претендентів уряд пообіцяв розкрити 12 червня. Кількість поданих заявок наразі невідома. «Один претендент зайняв проактивну позицію. Це компанія, яка сама ж і ініціювала проведення конкурсу, — Frontera Resources», — йдеться в розслідуванні.
За даними журналістів, Кабмін оголосив конкурс на розробку ділянки «Дельфін» у Чорному морі. Це найбільша ліцензійна площа в історії України, яка може принести інвесторові близько 300 млн тонн сировини.
За умовами конкурсу, переможець повинен вкласти 1,5 млрд грн у розвідку, відкрити не менше 5 свердловин за перші 5 років роботи, а держчастка в прибутковій продукції повинна складати не менше 11%.
Однак у Frontera Resources є і темне минуле. «Схеми» вказують на невдалі проекти компанії з видобутку газу в Грузії та Молдові, а фінансові результати у 2017 і 2018 роках говорять про збитковість компанії. На думку інвестиційного банкіра Еріка Наймана, слова якого наводять «Схеми», компанія має дефіцит власного капіталу і генерує кілька мільйонів доларів збитків на рік.
Журналістка з Молдови Вікторія Додон додає, що в 2016 році Frontera Resources виграла подібний конкурс на видобуток газу на великій площі в Молдові, але є підозри на фіктивність конкурсу. А роботи на ділянці компанія так і не розпочала.
У Грузії компанія працює з 1997 року, але обсягів газу, що видобувається, вистачає тільки для внутрішнього ринку, а керівництво компанії обіцяло експортувати газ. Міністр енергетики Грузії Каха Каладзе заявляв, що компанія навмисно завищує показники запасів газу і нафти в Грузії, щоб підвищити свою інвестиційну привабливість.
У травні Асоціація газодобувних компаній України просила прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не обмежувати термін подачі заявок на конкурс щодо ділянки «Дельфін». До складу Асоціації газодобувних компаній України входять: «Укргазвидобування», «ДТЕК Нафтогаз», Burisma Group, «Укрнафтобуріння», Geo Alliance Group, Smart Energy, «Куб-Газ» і Полтавська газонафтова компанія.