Прямі інвестиції Китаю в США знизилися з $46 млрд у 2016 році до $5 млрд у 2018 році. Від цього постраждав цілий ряд галузей.
Про це свідчать дані дослідницької компанії Rhodium Group, пише газета New York Times.
Особливого скорочення китайських грошей зазнав ринок нерухомості США, стартапи Кремнієвої долини та американські штати, які «роками намагалися залучити інвестиції з Китаю».
Зазначається, що скорочення інвестицій з Китаю може завдати серйозної шкоди штатам, які залежать від китайських грошей. За словами президента Американо-китайської ділової ради Крейга Аллена, особливо це буде відчуватися в «сільських» штатах, де китайські інвестори придбали заводи і створили нові робочі місця.
Екс-глава китайського підрозділу Міжнародного валютного фонду Есвар Прасад вважає, що різке падіння іноземних інвестицій показує, наскільки сильно погіршилися економічні відносини між США і Китаєм.
Контекст
- Торгова війна між США й Китаєм почалася у 2018 році. Тоді країни обклали одна одну торговими податками на суму $68 млн.
- У 2018 році Китай поставив товарів у США на $478 млрд, тоді як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
- Конфлікт між США і Китаєм загострився у травні 2019 року, коли президент США Дональд Трамп підвищив до 25% мита на китайські товари об’ємом $200 млрд у рік.
- Китай прийняв відповідні заходи — ввів 5 – 10-відсоткові тарифи на імпорт продукції з США обсягом $60 млрд. У 2018 році Китай поставив товарів у США на $478 млрд, в той час як імпорт зі Штатів до Піднебесної склав $155 млрд.
- 29 червня США і Китай дійшли перемир’я в торговельній війні. Перемир’я дозволить торговельним делегаціям держав розробити нову угоду. Трамп і Сі були змушені домовитися, оскільки торгова війна впливала на економіку інших країн, крім США і Китаю. Продовження конфлікту могло б призвести до глобального уповільнення темпів розвитку світової економіки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю