Facebook Pixel

Ціна імпортного газу для України за рік зросла вчетверо — Мінекономіки

Автор
Імпортувати газ стало вчетверо дорожче. Фото: Pixabay

Імпортувати газ стало вчетверо дорожче. Фото: Pixabay

Україна в червні 2021 року імпортувала газ за середньою ціною $334,06 (еквівалентно приблизно 9 тис. грн) за тисячу кубометрів. Це вчетверо дорожче, ніж у червні минулого року, повідомило Мінекономіки.

Ціна імпортного газу в травні була на 14,5% менше — $291,72 (еквівалентно приблизно 8 тис. грн). Водночас у червні 2020 року Україна купувала газ за $88,4 за тисячу кубів. Отже, за рік вартість газу для України зросла в 3,8 раза — на $245,7 за тисячу кубометрів.

Таблиця середніх цінових значень за імпортний газ. Фото: Мінекономіки

Таблиця середніх цінових значень за імпортний газ. Фото: Мінекономіки

Контекст. На початку липня 2021 року ціни на газ в Україні продемонстрували рекордний зліт — майже 16 тис. грн за 1 тис. кубометрів. Таке подорожчання спричинила ситуація на європейських газових ринках, де спотові ціни на газ демонстрували значення $450 — 460 за тисячу кубів.

Telegram Logo

Стрибок цін на газ у Європі стався через зміну політики «Газпрому» й напередодні зупинення на ремонт одразу двох газопроводів — «Ямал — Європа» та «Північний потік». Зіграла роль і низька заповненість європейських газосховищ після зими та небажання «Газпрому» купувати додаткові потужності для транзиту. Через те попит значно перевищив пропозицію і стимулював різке подорожчання газу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини