Депутати розглянуть законопроєкт щодо підтримки бізнесу в умовах війни.
Сьогодні, 14 березня, комітет ВР із питань фінансів, податкової та митної політики розглядав законопроєкти №7137, 7137-1, 7137-2. Під час засідання було вирішено об'єднати всі пропозиції в єдиний законопроєкт про підтримання бізнесу №7137-д.
За словами нардепа Ярослава Железняка (фракція «Голос»), головне в законопроєкті те, що під час військового стану (ВС) великий бізнес зможе скористатися можливістю єдиного податку:
- ліміт підвищено з 10 млн до 10 млрд грн;
- податок — 2% від обігу;
- знято обмеження щодо кількості працівників;
- знято обмеження щодо видів діяльності (крім підакцизних товарів і грального бізнесу);
- уряд отримує право визначати порядок сплати податку.
Інші норми та новації на час ВС:
- Не вважається постачанням (тобто не оподатковується) передавання пального через примусове відчуження або вилучення майна для потреб держави, передавання ЗСУ та іншим, а також надання пального як гуманітарної допомоги. Також таке пальне звільняється від акцизу.
- Уточнюється, що фактичні перевірки можуть проводитись для забезпечення можливості розраховуватися карткою.
- Зупиняється тривання всіх строків, контроль за дотриманням яких покладається на ДПС.
- Пеня не нараховуватиметься за порушення, що виникли внаслідок форс-мажорів.
- Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується ПДФО.
- Надано право на податкову знижку в розмірі 16% (4% наразі) на пожертвування неприбутковим організаціям.
- ПДВ не сплачується за товари, які було знищено під час війни, а також передано на потреби оборони.
- Дозволяється долучати до податкового кредиту з ПДВ суми, за якими ще не зареєстровані податкові накладні, але є первинні документи. Такі накладні мають бути зареєстровані протягом 6 місяців із моменту припинення воєнного стану.
- Встановлення нульової ставки акцизу та 7% ПДВ на паливо.
- Не вважається порушенням вимог щодо діяльності некомерційних організацій передання коштів ЗСУ, а також закладам охорони здоров'я.
- Відновлюються всі фактичні перевірки. Навіть ті, що були заборонені на час карантину.
- Відновлюються камеральні перевірки щодо декларацій, за якими подано заяву на повернення бюджетного відшкодування ПДВ.
- З березня 2022 року до кінця року звільняються від плати за землю платники, земля яких розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії. Перелік територій визначається КМУ.
- За 2022 і 2023 роки не оплачується мінімальне податкове зобов'язання за землі, на яких ведуться бойові дії.
- 2022 року не сплачується екологічний податок на територіях, на яких ведуться бойові дії.
- У разі неотримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) органу контролю про підтвердження факту прийняття повідомлення про відкриття рахунку за такими рахунками можуть проводитися видаткові операції без отримання підтвердження.
- На час ВС надання електронних сервісів та прийняття електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8:00 до 18:00 години.
- На якийсь час до припинення ВС дозволяється імпорт і реалізація тютюнових виробів без встановленого маркування, але з маркуванням відповідно до вимог ЄС.
- Санкції за порушення закону про РРО не застосовуються до завершення ВС, крім санкцій за порушення під час продажу підакцизної продукції.
- З 1 березня до припинення ВС і наступні 12 місяців ФОП та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства не сплачують ЄСВ за себе.
- Спрощенцям 2-ї та 3-ї груп дозволяється не платити ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми буде сплачено за кошти держбюджету.
- На період ВС і протягом трьох місяців після його закінчення штрафи та пеня щодо ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.
- НБУ може під час ВС купувати цінні папери в емітентів.
- Зупиняється право банків видавати бланкові кредити.
- На час ВС і наступні 30 днів скасовано відповідальність за несвоєчасну оплату споживчих кредитів.
Нагадаємо, щоб допомогти аграріям провести посівну кампанію цього року, Кабмін ухвалив постанову, якою визначено заходи фінансової підтримки малих і середніх аграрних виробників з обігом не більше 20 млн євро на рік. За оцінкою Мінагрополітики, такі підприємства обробляють до 10 тис. га землі.