Facebook Pixel

Переходити до гнучкого курсу валют варто плавно, поки в нас є ресурси — економіст Юрій Городніченко

В інтерв’ю The Page Юрій Городніченко, професор Каліфорнійського університету в Берклі, зазначив, що Україна зараз має сильні валютні резерви. Відповідно, на думку Городніченка, якщо НБУ дозволить невеличкі коливання обмінного курсу, глобально це не вплине на економіку України й не викличе паніки й ажіотажу на валютному ринку.

У перші дні війни, коли навколо панував хаос і було багато невизначеності, фіксований обмінний курс дійсно виступав джерелом стабільності. Але в довгостроковій перспективі вплив цього чинника може змінитися.

Quote«В історії України фіксований обмінний курс неодноразово виступав стабілізатором лише певний час, після чого він, навпаки, ставав джерелом нестабільності, — попереджає Юрій Городніченко в інтерв’ю The Page. — У нас тривалий час утримували курс на рівні 5 UAH/USD, потім 8 UAH/USD, після чого вибухали економічні кризи. Тому головним завданням для НБУ є своєчасний перехід від фіксованого курсу до гнучкого».

Переходити до рухомого курсу Городніченко радить плавно, поки в України є достатні валютні ресурси.

«Ми дуже залежим від наших союзників щодо економічної підтримки. Це нам допомагає утримувати курс гривні. Але колись надходження цих грошей закінчиться, і нам треба буде розв’язувати курсові проблеми коштом власних ресурсів. Я не хочу, щоб ми дотягнули до останньої хвилини, коли для підтримки сталого курсу вже не залишиться резервів, як це було у 2014 році», — попередив Юрій Городніченко.

Нагадаємо, що через накопичені в економіці перекоси за часів президентства Януковича після тривалої фіксації офіційного курсу долара на рівні 8 UAH/USD у 2014 — 2015 роках гривня обвалилася більш як утричі. І таких небезпечних сценаріїв Україні варто уникати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉