Більшість керівників найбільших у світі компаній оптимістично дивляться на стан світової економіки у 2022 році. Як свідчать дані 25-го щорічного опитування PwC, у якому взяли участь 4,5 тис. CEO з 89 країн, попри наявність цілої низки ризиків, вони вірять у покращення світової економіки цього року.

Зокрема, у звіті вказано, що 77% респондентів вважають, що економіка зростатиме (це найвищий показник із 2012 року), 15% — мають кардинально протилежну думку. Результати опитування демонструють асиметричний характер відновлення країн світу після пандемії: керівники компаній у Бразилії, Китаї, ФРН і США виявили менший оптимізм, ніж рік тому, водночас в Індії, Японії та Великій Британії їхні колеги настроєні краще, ніж на початку 2021 року. Експерти пояснюють це явище перебуванням окремих держав на різних економічних циклах. Наприклад, США та КНР відновилися раніше решти світу, тому тепер обидві країни борються з інфляцією, збоями в ланцюжках постачань і нестачею робочої сили.
Більше половини опитаних впевнені у власних перспективах виручки протягом наступних 12 місяців. Найбільше оптимізму в керівників приватних інвестиційних і технологічних компаній. Менш впевнені виявилися представники автомобільного, а також готельного та розважального секторів: перші продовжують зіштовхуватися з проблемою нестачі напівпровідників, а другі — із впливом пандемії коронавірусу на мандрівників.
Опитані CEO визначили перелік найбільших ризиків щодо відновлення економіки у 2022 році. Перші сходинки посіли:
- кіберзагрози (49%, торік — 47%);
- глобальна ситуація в галузі охорони здоров’я (48%, торік — 52%);
- макроекономічна волатильність разом із коливанням ВВП, безробіттям та інфляцією (43%, торік — 42%);
- зміна клімату (33%);
- геополітичні конфлікти (32%);
- соціальна нерівність (18%).

Контекст. За останнім прогнозом Міжнародного валютного фонду, світовий ВВП у 2022 році збільшиться на 4,9%, що нижче за прогнозоване зростання на 5,9% у 2021 році.