Facebook Pixel

Червоний колір Марса вказує на його можливу населеність у минулому – NASA

Сучасна атмосфера Марса надто холодна та розріджена, щоб вода могла перебувати в рідкому стані. Однак різні дослідники вже виявили докази того, що води було удосталь на поверхні Марса мільярди років тому, в більш сприятливу епоху. Ці докази – висохлі річки та озера і мінерали, які утворюються лише у присутності рідкої води.

На додаток до них результати дослідження, частково фінансованого NASA, показують, що мінерал феригідрит може бути головною причиною червоного кольору пилу Марса. Відомо, що він є сумішшю різних мінералів, включаючи оксиди заліза.

Мозаїчне зображення Марса, зібране зі знімків орбітального апарату Viking

Мозаїчне зображення Марса, зібране зі знімків орбітального апарату Viking

Феригідрит утворюється у присутності води. Це говорить про те, що Марс раніше міг мати середовище, здатне підтримувати рідку воду.

«Нові результати вказують на потенційну населеність Марса у минулому і наголошують на цінності скоординованих досліджень NASA та його міжнародних партнерів при вивченні фундаментальних питань про нашу Сонячну систему та майбутнє освоєння космосу», – сказав Джеронімо Вільянуева, заступник директора Центру космічних польотів NASA та співавтор дослідження.

Вчені проаналізували дані кількох місій на Марс, об'єднавши орбітальні спостереження з вимірюваннями на поверхні планети марсоходів NASA, таких як Curiosity, Sojourner та Opportunity. Інструменти на орбітальних апаратах та марсоходах надали докладні спектральні дані про пилову поверхню планети. Ці результати були зіставлені з лабораторними експериментами, в яких команда перевіряла, як світло взаємодіє з частинками феригідриту та іншими мінералами в марсіанських умовах.

Коригування запропонованої групою моделі можна буде остаточно перевірити після того, як зразки з Марса будуть доставлені на Землю для аналізу.

Подякувати 🎉