Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Експериментальний апарат добув кисень з атмосфери Марсу

Фахівці опускають прилад MOXIE в марсохід Perseverance. Фото: NASA

Фахівці опускають прилад MOXIE в марсохід Perseverance. Фото: NASA

Марсохід Perseverance, відправлений на Марс Національним управлінням США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), добув кисень з атмосфери планети. Газ отриманий за допомогою апарату MOXIE (Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment, експеримент з отримання кисню з використанням ресурсів Марса), яким оснащений Perseverance.

В рамках першого експерименту цей невеликий апарат отримав близько 5 г кисню, чого достатньо для дихання людини протягом 10 хвилин. Взагалі ж він розрахований на виробництво 10 г кисню на годину.

MOXIE виробляє кисень, відокремлюючи його атоми від молекул вуглекислого газу, якого на Марсі в надлишку: атмосфера планети на 96% складається з вуглекислого газу. Побічний продукт, що утворюється в ході реакції, — монооксид вуглецю (чадний газ) — випускається назад до атмосфери Марса.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У NASA планують, що в найближчі два роки, які повинна тривати місія Perseverance, MOXIE запускатимуть для виробництва кисню ще не менше дев'яти разів. В майбутньому NASA розраховує доставити на Марс повнорозмірний варіант MOXIE здатний виробляти кисень тоннами.

Вважається, що для зльоту однієї ракети з чотирма астронавтами з поверхні Марса необхідні 7 тонн палива і 25 тонн кисню (окислювача). Крім того, кисень знадобиться для астронавтів, які в майбутньому будуть жити і працювати на Марсі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Ілон Маск підтвердив, що SpaceX буде використовувати нафтові вишки, які вийшли з ужитку, як плавучі стартові майданчики для свого корабля Starship. Як очікується, він буде перевозити екіпажі і транспортувати вантажі в місіях на Місяць і Марс.

Коментарі

Всі новини