Facebook Pixel

Росія втрачає перевагу у важкому озброєнні в Україні – західні аналітики

Військова допомога союзників Україні значно змінила баланс важких озброєнь на полях битв після 16 місяців війни.

В оновленій базі даних Ukraine Support Tracker, яку веде німецький Кільський інститут світової економіки, йдеться про те, що від початку війни прихильники Києва поставили 471 новий танк, але 286 поки що не надійшли, повідомило Bloomberg. @material: https://thepage.ua/ua/politics/yak-prohodit-kontrnastup-i-chomu-potribni-litaki-valerij-zaluzhnij

У поєднанні з підрахунком втраченої або захопленої техніки РФ, який веде група Oryx (її оцінки вважаються консервативними), можна припустити, що танковий парк України зріс з початку вторгнення, тоді як російський скоротився вдвічі.

Скоротився розрив і за артилерією, реактивними системами залпового вогню, хоча й значно меншою мірою.

«Росія втратила майже половину боєздатності своєї армії, – заявив начальник штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін. – Торік вона випустила 10 млн артилерійських снарядів, але в найкращому разі може виробляти 1 млн снарядів на рік. Вона втратила 2 500 танків і в кращому разі може виробляти 200 танків на рік».

Баланс озброєнь України та РФ

Баланс озброєнь України та РФ

За даними Oryx, яка реєструє лише ті втрати, які може підтвердити, з початку війни у 2022 році було знищено, пошкоджено, кинуто або захоплено 2 082 російські танки.

Щодо таких цифр є величезна невизначеність, оскільки обидві сторони розглядають свої втрати як державну таємницю. Також немає правдивих даних про кількість замінених танків чи артилерійських гармат, які Росія зняла зі складів тривалого зберігання.

Україна пережила перший рік війни приблизно з тією самою кількістю важких озброєнь, що й на початку, попри великі втрати, вважає Йохан Мішель, фахівець із наземних бойових дій в IISS.

Однак цього не можна сказати про Росію, яка до того ж змушена резервувати частину своїх сил для оборони в інших частинах найбільшої у світі країни. За словами Мішеля, зміна балансу важких озброєнь є важливою, але це далеко не вирішальний аргумент для контрнаступу України, що триває. Його вартість, як і раніше, висока.

«Проблема в тому, що Україні зараз потрібно повернути територію, тому вона йде в наступ проти добре підготовленої оборони, а для цього потрібна сильна перевага», – вважає Мішель.

Це пояснює прагнення українських сил знищити російську артилерію та шляхи постачання, перш ніж вводити в бій основну частину бригад, підготовлених для контрнаступу. Генштаб ЗСУ останнім часом майже щодня заявляє про знищення понад 30 російських артилерійських гармат. Але ці дані важко перевірити.

«Поки що українці не мають явної переваги, – сказав Мішель. – Ціна спроби просунутися вперед буде дуже високою».

Подякувати 🎉